"Sinisen tulevaisuuden" tulevaisuus katosi

jo ennen kuin pääsi edes alkuun, uuvattien kannatus uupui reiluun 2%.

Kike teki hyvin järkevästi kun meni takas, muitakin voi vielä tulla.
9151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eihän ole voinut mihinkään uuvahtaa kun koko puolue vasta perustettiin. Tästä lähtee vasta liikkeelle kannatus. Kunhan pääsevät kunnolla vauhtiin ja kampanjoimaan niin kyllä se siitä nousee. Voipi olla entisten persuäänestäjien sieluista vielä kova kamppailu.

Äänestä
  • Poliitikan tuntijat eivät tunnu uskovan puolueen tulevaisuuteen, loikkareihin ei uskota. Uuvatit näyttää lähinnä olevan kokoomuksen apupuolue.

    Äänestä

Mihin se noista lukemista nousisi? Silloin kokoomuksesta tai kepuleista tarvittaisiin loikkareita, jotta kannatus nousisi. Persujen kannatus tulee nousemaan ja kohtalaisen nopealla tahdilla.

Äänestä
  • Niin, poliittisella kentällä on aika ahdasta, ja kannattajat kiven alla.

    Sinisethän on ilmeisesti kopio kokoomuksesta, mitä se auttaa?

    Äänestä

Uuvattiloikkarien sanansyöjien lierojen matojen, jotka eivät ole kelvollisia edes ongenkoukkuun.

Tätä mieltä olen loikkareista.

Tämä on vain minun mielipiteeni, enkä kiihoita tällä mitään kansanryhmää vastaan.

Äänestä

Ihmisten poliittinen muisti on lyhyt. Kohta tämäkin "loikkaus" unohtuu eivätkä halla-aholaiset voi ratsastaa sillä ikuisesti.

Äänestä

Uuvatit ovat männyttä kalua,tuhon tiellä ovatten.

Äänestä

Kuka kahjo ratsastaa Halla-Aholaisilla,koska suuri osa porukasta on rasisteja,jotka haluaa romuttaa Suomen alkanutta nousukautta tyhmillä tempauksillaan.

Äänestä

Julkisuutta kaipaava bodari,kuten Elomaa haluaa vain julkisuuteen keinolla milla hyvänsä, Löytyyköhän pään sisältä muuta kuin oma bisnes bisnes.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


voi-reppanoita kirjoitti:

jo ennen kuin pääsi edes alkuun, uuvattien kannatus uupui reiluun 2%.

Kike teki hyvin järkevästi kun meni takas, muitakin voi vielä tulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu