Syyteharkintaan meni

Sukseton

Kunnanjohto istuu kuin grillihiilillä, mutta taitaa pankki päästä kuin koira veräjästä, vaikka se käytti tetoisesti hyväksi neuvotteluosapuolen heikkoutta.

9

723

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juhannussima

      istua voi grillihiililläkin jos on persnahka parkkiintunut tai sitten hiilet ei oo tulessa..
      Hauskaa vappua vaan kaikille kultapossukerholaisille.

    • ketäs

      Ketäs nämä syyteharkintaan joutuneet ovat? Kunnanjohtaja Kyrönviita, vs. talousjohtaja Toni Leino, joka sijaisti muistaaakseni Kyrönviitaa. Kyrönviidalta sai määräyksen allekirjoittaa papereitaja nyt on syyteharkinnassa. Kuka kolmas on?

      • eijatkoon

        Saatetaan syyteharkintaan, eli eikö nimiä voi sanoa?? Ruovesilehtikin on munaton tässä asiassa kuten monessa muussakin. Pikku-pikkujuttuja,muutaman rivin,ja nekin otettu suoraan pöytäkirjoista tai netistä.Missä journalistinen tutkinta,haastattelut,yms. muu.Pari riviä,ei jatkoon.Lehti boikotissa,urheilutulosten takiako lehti pitäisi ostaa.


      • Kukaaneivastaavirheistä

        Toni Leino ei ole tuossa joukossa, koska hän oli jo jättänyt kunnan, kun nämä järjettömät sopimukset tehtiin. Hänen jälkeen talousjohtajaksi tuli nykyinen kunnanjohtaja Eeva Kyrönviita. Häntä ja hänen sijaisten tekemiä johdannaissopimuksia on tutkittu ja nyt ovat syyteharkinnassa. Eikö kunnanhallituksen toimia lainkaan tutkittu?


      • enoovarma

        Minusta Leino sijaisti Kyrönviitaa, kunnanjohtajan virassa? "sai" allekirjoittaa valmiin paperin kun käskettiin?


      • varmatieto
        enoovarma kirjoitti:

        Minusta Leino sijaisti Kyrönviitaa, kunnanjohtajan virassa? "sai" allekirjoittaa valmiin paperin kun käskettiin?

        Ei ollut Leino vaan Vainikainen.


    • Nuuskamuikkunen123

      Joko on päätetty saako anteeksi noi töppinsä ,että onko tarpeeksi syyttäjälle lirkuttanu silmiään. Vai meneekö syyttäjän pöydältä jatkoon

    • töpinää

      jännä juttu asiasta ei näämmä tietoo.kauan kestää ja pääseekö kuin koira veräjästä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      123
      776
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      706
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      678
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      583
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      577
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      542
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      526
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      517
    9. 26
      491
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      53
      473
    Aihe