Mikä on länkkäriläisten vastuu, jos matut rikastav

at "kepposillaan" Mikkelissä tai etelä-savon alueella? Kyseisessä toimituksessa pakkotuputettiin lähi-itälästä unelmaa varsinkin vuonna 2015 ja kriittiset äänet vaiennettiin sensuurin voimin.

Voidaanko "meillä on unelma-toimittajat" määritellä jopa maanpettureiksi?

Mikä on sinun mielipiteesi?

En halua mainita ketään nimeltä, mutta mainitsen silti Anssi Mehtälän ja Tiina Ojutkankaan. Muitakin "pienempiä" matuttajia löytyy kyseisestä toimituksesta.

Eikös olekin mukavata lukea tällaista kivapuhetta?
17297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Joo, mäntsälän kapinan miehet ovat nousseet haudoistaan. Helppo ratkaisu omaan onnettomuuteen ja saamattomuuteen tappaa ja pieksää vielä onnettomampia. Jees, halla-aholainen kiihkomieli on valloillaan. Kansantanhuja ja tuohivirsuja, siinä on suomalaisuutta, joka meidät pelastaa.

Äänestä

"Suvaitsevaisuus" tulee olemaan vähintäänkin yhtä halveksuttu ideologia kuin natsismi ja minä ainakin tulen saamaan tyydytystä siitä kun pääsen muistuttamaan ihmisiä tiettyjen "suvaitsevaisten" "suvaitsemisesta".

Tieto jonkun "suvaitsemisesta" on "arvossaan" vasta tulevaisuudessa, kunhan kansalaisten mitta on totaalisen täynnä etenkin "suvaitsevaisten" harjoittamaan rajat auki-hulluuteen.

Ja ihmisethän saattaisivat helposti unohtaa esim. jonkun pikkulehden (Länsi-Savo) toimittelijoiden "suvaitsevaisuustaustan", jos joku ei heitä asiasta muistuttaisi. No, minä voin ihan vain hyvää hyvyyttäni hoitaa tuon muistuttamispuolen.

Äänestä

Aloittaja, erittäin miellyttävää kivapuhetta.

Äänestä

NYT VÄYRYNEN PRESIDENTIKSI!!!

Äänestä

Näköjään joukkoon mahtuu aina muutama nillittäjä, jonka mielestä edes juvalaisia ei saisi liikkua Mikkelissä. Joka maassa on ollut omat alkuvaikeudet kun erilaiset kulttuurit kohtaavat, mutta pääasiallisesti maahanmuutto on todella hyvä asia, ajatellen maan talouden kasvua. Katsokaa vaikka USA:ta. Rakennettu kokonaan maahanmuuttajien voimilla! Afrikkalaiset, meksikaanit, arabit ja aasialaiset ovat Amerikan rakentaneet.
Meillä taas itketään ja poljetaan hattua kun tulee muutama erinäköinen ihminen kylälle. NAURETTAVAA!

Äänestä
  • Siinä on se pieni ero, että maahanmuutto ja maahantunkeutuminen ovat kaksi eri asiaa.
    Jos suomeen muuttaa siksi, että tekee töitä ja elättää itsensä, niin se on kyllä kaikille ok.
    Mutta nämä pakolaisstatuksella maahantunkeutujat eivät tule tänne töihin, vaan elämään yhteiskunnan rahoilla aikomustakaan työllistyä koskaan.
    Eli sinä minä ja moni muu olemme se yhteiskunta kenen rahoilla nämä tulevat tänne loisimaan.
    Kyllä minä mielummin käyttäisin ne maksamani verot mielummin suomalaisten hyvinvoinnin hyväksi ennemmin, kun ruokkisin ja elättäisin niillä toimetonta loislaumaa.

    Eli jos pidettäisiin se maahanmuutto ja maahantunkeutuminen erillään, ne kun ovat täysin eri asioita.

    Äänestä

  • Joukkoon mahtuu myös yksi itse hauskaa "öyhöttöjä"-sanaa käyttävä kulttuurimarxisti joka sekoilee kaikella skitsofreniansa antamalla energialla omaa sairasta agendaansa ajava jopa omien lastensa pahoinpitelystä tuomittu ja asiansa totaalisesti sössinyt kommariluuseri. Tiedätte kyllä ketä tässä tarkoitetaan.

    Äänestä

  • Kyllä juvalaiset Mikkeliin mahtuvat, mutta juvalaiset "suvaitsevaiset" voivat etsiä piilopaikkansa muualta. Mikkelissä ei "suvaitsevaisia" suvaita, eikä tulla myöskään suvaitsemaan. Tämän vuoksi länkkäriläisten "suvaitsevaisten" elämä Mikkelissä tulee "tulevaisuudessa" olemaan erittäin hankalaa. Heidän suvaitsevaisuuttaan ei tulla Mikkelissä koskaan antamaan anteeksi, eikä heitä ikinä unohdeta, sillä minä pidän muistoja yllä.

    Äänestä

Näin keskussa liikkuvana naisena täytyy sanoa, että nämä ulkomaalaiset miehet tuijottavat todella aggressiivisesti ja röyhkeästi. Tekisi mieli sanoa "kivasti", mutta ei tiedä ovatko aseistettuja ja voivat käydä päälle koska nainen komentaa, joten täytyy purra kieltä. Toivon, että ihmiset, jotka näitä tänne kannattavat tuotavaksi joutuvat kaiken pahan tielle ja muut saavat tilanteen käännettyä ja elää rauhassa, ei tarvitse maksaa kuluja (suvaitsevaiset hoitavat kulut) ja lapsetkin saavat olla turvassa tuleviin sukupolviin, väestö ei vaihdu ja niin edelleen. Muistakaa vaikuttaa nyt asioihin ja äänestää oikein.

Äänestä
  • vain äänestämällä voi vaikuttaa

    Äänestä

Voi hellanlettas teitä rassukoita, kun taas olette ihan hakoteillä.

"Nytriitti1": mene juttelemaan ihmisten kanssa, jos he sinua katselevat. Kysy mitä heille kuuluu. Huomaat, että he ovat ihan tavallisia ihmisiä. Pelkosi haihtuvat ja rikastut, kuten näillämyillä palstoilla tavataan sanoa. Vierasmaalainen on ihan samanlainen kuin Prisman kassan työntekijä: hänelle voi hymyillä ja puhua ystävälisesti.

Aiemmille kiimaisille: tällaisia "maahantunkeutujia" ei ole. Tänne kylmille perukoille tullaan pakottavassa tarpeessA.

Äänestä
  • Niin kuin täällä on jo moneen kertaan todettu maahantunkeutujat ja maahanmuuttajat ovat kokonaan eri asioita. Jos muuttaa maahan ja saa työpaikan se on ihan ok Mutta sellaiset jotka laittomasti tunkeutuu maahan eivätkä yritäkään tehdä työtä vaan jäävät täysin veronmaksajien kontolle semmonen ei ole oikein. Ilmainen asunto, ilmainen ruoka, terveydenhoito ym ym ym niin mikäs on ollessa.

    Äänestä

Aina kun luulee, että rima on alitettu jo niin alhaalta kuin on mahdollista, niin Länsi-Savo alittaa sen vieläkin alempaa.

Länkkäri on antanut Janne "Rusky" Riiheläiselle kahden jutun verran näkyvyyttä ja mitä näemmekään? Samaa Venäjän trolli-vainoharhaa kuin Rusky aiemminkin jauhanut. Tuo mies on maanpetturi ja Länsi-Savo on maanpettureiden pyörittämä lehti.

Äänestä
  • Aiemmin länkkärissä tapahtunutta:

    -On ihasteltu anarkistista Loldiers of Odin-pelleryhmää, vaikka ryhmästä oli siinä vaiheessakin saatavilla tietoa, joka ei herätä ihastusta.

    -On ihasteltu hullua punapääpappia eli Marjaana Toiviaista, vaikka kyseisestä sekopäästä oli mediassa tarjolla yllin kyllin totuuksia, joiden ei pitäisi normaalissa ihmisessä aiheuttaa minkäänlaista ihastelua.

    -On pakkotuputettu matutusta.

    Mitähän Marika Lehdon päässä oikein liikkuu, kun hän nyt julkaisee täysin kritiikittä Janne "Rusky" Riiheläisen propagandaa? Eikö Marika osaa sen vertaa media-alalla työskentelevänä hakea netistä infoa, että tietäisi jotain tuon trollipropagandaukon uskottavuudesta? Hän on yhtä uskottava kuin Jessikka Aro ja Saara Jantunen.

    Äänestä

  • No niin, nyt on lähetetty nuo länkkärin Rusky-propagandajutut MV-lehdelle ja nyt vain odotellaan ja toivotaan, niin ehkäpä Marika Lehdosta tulee tämän myötä ensimmäinen MV-julkkis länkkärin toimittajakunnasta. Peukut pystyyn!

    Äänestä

Korttitalo huojuu. MV-uskovien on kilvoiteltava. Helppojen totuuksien aika on ohi. Suomeen ei saatukaan totalitarismia, vaikka usko oli vahva. Andorrassa ankka oottaa joulupöytään tuomista.
Totuus kirvelee. Naapurissa on trolliarmeija ahkerassa työssä. se pitää nähdä, muttei sen mukana marssia. Oma pää ja ajatus on aina pidettävä.
Luuletko, että pohjoisen kautta lasketut matut tulivat vahingossa. Eikö siinä ollut kokeilua ja manipuloinnin sekä vehkeilyn makua.
Pikkutyttöjen lollit kirvelee näköjään vieläkin. Nauru on paha ase, sen huomaa plösöt collegepaidat ja heidän tukijansa.
Nauru on nauru on nauru.

Äänestä

Yhyhyhyhy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


EnPuhuAinaYhtäMukavia kirjoitti:

at "kepposillaan" Mikkelissä tai etelä-savon alueella? Kyseisessä toimituksessa pakkotuputettiin lähi-itälästä unelmaa varsinkin vuonna 2015 ja kriittiset äänet vaiennettiin sensuurin voimin.

Voidaanko "meillä on unelma-toimittajat" määritellä jopa maanpettureiksi?

Mikä on sinun mielipiteesi?

En halua mainita ketään nimeltä, mutta mainitsen silti Anssi Mehtälän ja Tiina Ojutkankaan. Muitakin "pienempiä" matuttajia löytyy kyseisestä toimituksesta.

Eikös olekin mukavata lukea tällaista kivapuhetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu