Onks taas pohdittu koko yö?
Mitä sää mimmi mietit ?
Nukuiksyhtää
25388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Olitko lisännyt fbhen kuvan?
Emmä oo. Miten sää ees sinne oisit päässy tsekkaan ?
Mun ajatuksista kannattaa maksaa paljon enemmän.
Miten paljo ?
Tosi paljon.
Onks ne jotai huippu salaisii ?
En vastaa. Odotan tarjouksia.
Eihän sulla oo tiliä ni miks oisin päässytkään. Ja tuskin julkisia kuviakaan.. Poistan omankin tilini..
On mul. Sul ei oo fbeetä
Kävin just kattoon ja olihan siellä julkasu.
Uus profiilikuva näytti olevan
Mä nukuin oikke hyvin...oikkeesti aina hyvin....
Vähä aikasin heräsin..mut yritin jatkaa..onnistuin.
Mä en pohdiskele öisin.silloin ne unet menee....👍😴takuu varmasti...
Kaikenlaista se pää pohtii ja vieläpä samaan aikaan. On tämä pää hiukan hajamielinen ja toisinaan vähän kujalla kun ajatukset virtaa päällekkäin päässäni.
Nyt mietin että tykkäisivätköhän musta tykkäävät miehet jos musta tehtäis klooni. Ulkonäkö tismalleen sama. Jos kaksi mua seisoisi vierekkäin kelpaisiko kumpi vain?
Tunnistaisiko ne minua ja kumpi olisi heidän valinta? Mä vai kloonini?
Mietin myös tässä kun omenaa syön että mistä tulee sanonta omena päivässä pitää lääkärin loitolla?
Vitamiineja siinä on mutta yksi tuskin tekee taikoja jos sairauksista kyse.
Kolmas mitä mietin on tuo palstan robotti. Se on kännissä. Pyytää valitseen ruudut joissa ajoneuvo mutta yhdessäkään ruudussa ei ole ajoneuvoja vaan taloja taikka liikennemerkkejä ! Ja minä olen sitten mukamas robotti! Taas syytellään syytöntä ! Epistä.
Tai sitten mä olen kännissä...
Mietiks sää yönki tollasia? Nukuiks?
Ei mun keho anna mun valvoa määräänsä enempää. Kun univaje kasaantuu mä vain "sammun" yhtäkkiä itsestään.
Eilen nukahdin taas sohvalle puhelin kädessä. Olin aikeissa siirtyä sänkyyn mutta väsyttänyt niin että whatsappiin viestiä odottaessa sulkenut hetkeksi silmäni ja siihen jäin. Klo 9 heräsin katseleen että " jaa, se sänkyyn siirtymis plääni jäi puolitiehen.."
Kyllähän mä hyvin väsynyt olen ollut ja siitä tuo sammuminen mihin sattuu johtuu. Univajetta liikaa niin ei hallitse enää nukahteluaan
Pitää nukkuu. Menee kroppa jumiin. Sairauksista puheenollen. Tietäisitpä.
Tiedän. Sairastun itse helposti depressioon jos kasaan univajetta liikaa.
Et vissiin lähe mihkää juhlii ?
Niin... Tämä on vähän moraalin ja omantunnon kysymys.. mutta ajatus tuntuu pahalta. Jotenkin sopimattomalta. Kirjoittamaton sääntö päässäni kait.
Mä mietin et en keksi mitään tarkoitusta enää tälle. Kiitos kuitenkin ajasta ja palstailusta. Eipä musta ole kaiken jälkeen enää muuttumaan kun et muuta halua kun muutosta ja syyttelyä.
Ihastuin ulkonäköösi..en tajunnut et vuodet et oli jo kuluneetkuluneet. Sekin oli sit väärin sanottu oikeesti tykkään sun vastakohdista..
Ei! Alkuyön tyynnytin ja tyydytin yhtä ihmistä. Sitten nukuin useita tunteja aamukahviin asti.
No kiva kuulla. Ketä ikävöit sit täällä : D
Kuusikybää elikkä kyllä herran mieli tunnetaan miks joka koloon mahtuu
Erästä hurmaavaa miestä mietin viime yönä, en juuri nukkunut ;)