Vai onko mukavampi jos on seuraa enemmänkin ja olla jossain esim: festareilla?
Kerro vielä oletko mies vai nainen.
Kerro vielä oletko mies vai nainen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tykkään olla omissa ajatuksissa ja sulkea kaikki muun ympäriltäni ja onnistun siinä aika hyvin usein, mökillä esim. Mutta sitten kun juhannusta juhlitaan illalla grillauksen ja oluen kanssa niin silloin juhlitaan.
Sekä että, riippuu seurasta.
olen ihan kotona vaan , mitään ei oikein voi tehdä kun rahatilanne on mikä on , ensi viikolla helpottaa
Tähän voi vastata ihan teoreettisesta näkökulmasta että miten viihtyy parhaiten?
Festivaalit ihmispaljouksineen on se mitä viimeisenä kaipaan
no en missään festarihumussa ainakaan. Loput saa jokainen arvella ;).
Riippuu vähän fiiliksestä.
Nautin molemmista. Ryhmähysteriat/hurmiota on kiva kokemus. Tarttuu.
Olen kuitenkin luonteelta introvertti niin kaipaan myös rauhaa ja liika häly alkaa oleen jossain vaiheessa liian suuri ärsyke. Se näkyy minussa sitten kiukkuisuutena jota yritän peitellä ja haluna vetäytyä itsekseen johonkin
Eihän se muiden ihmisten syy ole että jossain vaiheessa tungos kiintiöt mulla täyttyy vaan mun kun tunnen silti paikkaan jossa sitä on.
Ilman muuta mökin rauhaan.
Pukeutumisella ei ole niin väliä, eikä valveillaolo/heräämisajalla.
Mökin rauhaan vaikka erakkona viikon ja korostan vielä ilman nettiä kiitos
Pidän molemmista vaihtoehdoista. Miesss olen
En puhu sun kanssa. Puhun jollekin ministetitason komistukselle
Ihan rauhassa, saat tehdä niin kuin haluat.
Pienessä porukassa, en tykkää mistään festareista.
Nainen vastaa:mökillä tietenkin!
Minäkään ihmispaljoudesta ja mies olen.
Nii pataljoonan verran ihailijoita riittänee
Ja helikopterikamera
Joskus tykkään käydä kesätapahtumissa, vaikka en hälinästä pahemmin välitä.
Lähellä sydäntä luonto ja mökkeily. Järvellä kalassakin mukava käydä ja yöpyä vaikka saaressa. Kaveri vain puuttuu..
Mökki jos sellainen olisi. En jaksa mitään remuamista katsella.
Kotona minä, eipä enää kukaan pyydä minne mukaan kun en ole tässä pikkukaupungissa riitävän "hienoa" seuraa. En koreile statuksella enkä omaisuudella, olen siis tylsää seuraa. Oma piha ja siinä oma pieni mökki, en minä tänne enää muita kaipaa.
Hmm...kuulostaa aika samanlaiselta kuin itelläni. Ite kanssa kotona pikkukaupungissa ja puntaroin että saisko aikaseksi lähteä johonkin kuppilaan. Nyt siellä ei ole liikaa porukkaakaan. Tuosta kaipaamisesta ei voi koskaan tietää. Voi olla että sitä on jostain syystä "luokitellut" itsensä alemmas mitä onkaan:( ja sitten on olevinaan ettei kelpaa kellekkään. Varmasti se onni vielä löytyy, vaikka odottavan aika on tunnetusti pitkä.
Omissa oloissa.... Festarointi oli kivaa nuorempana. Rasittavaa nykyisin....