Varustelua vain jatketaan ja sotaisia sopimuksia allekirjoitetaan.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201706272200230465_u0.shtml
Muistissa on ns. isäntämaasopimus, jonka ansiosta näimme jopa USAlaiset panssarit maaperällämme.
Tämä hallitus täytyy saada kaatumaan, ennenkuin olemme täysimittaisessa sodassa ja kiinni NATOssa.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201706272200230465_u0.shtml
Muistissa on ns. isäntämaasopimus, jonka ansiosta näimme jopa USAlaiset panssarit maaperällämme.
Tämä hallitus täytyy saada kaatumaan, ennenkuin olemme täysimittaisessa sodassa ja kiinni NATOssa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
On se merkillistä, miten tämän hallituksen pitää saada vieraiden maiden sotajoukkoja maahamme, ja sitten ihmetellään jos saadaan hiukan karheita kommentteja ja niistäö sitten ruoditaan sopivat perustelut sille, miksi tarvitsemme vieraiden maiden joukkoja ja sopimuksia niistä.
Vittu kyllä taas hävettää olla suomalainen. Tuo hallituksen touhun antaa ihan sellaisen vaikutelman, kun koko Suomi ja sen kansalaiset olisivat jatkuvasti kusi sukassa odottaen hyökkäystä.
Kuitenkin itse kaivetaan koko ajan verta nenästämme.
Kuten olen sanonut eivät nuo palstalla propagandaansa levittävät Tiltut tarvitse meidän apua.
Ja jos sukulaisesi ryssälästä pyytäisivät, niin kyseessä olisi pelkkä 'rauhanomainen rinnakkainelo'.
https://40.media.tumblr.com/509ee9a408e15af7aa3178eb43f5b02b/tumblr_nqf0c5zb051uxv5a7o1_1280.jpg
Sitä saa mitä tilaa. Ja tilatkaa lisää äänestämällä samaa lajia kannattamalla sivarijussin johtamia persuja.
https://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/halla-aho-19199
Ja Ruotsikin mukana? Mistä on kyse?
Somi jo lahjoitettu NATOn hykkäys alustaksi!
Älä puhu paskaa Tiltu.
Aloitus tyypillinen Pietarin trollipajan trolli..
Kun+Ruotsikin+on+käytännössä+Naton+edistynyt+rauhankumppani+ja+sillä+on+lisäksi+erillissopimukset+USA:n+ja+Iso-Britanian+kanssa.+olisi+täysin+idioottimaista,+että+Suomi+olisi+Pohjoismaista+ja+koko+pohjoisen+länsi-Euroopan+maista+ainoana+Naton+turvasopimuksen+ulkopuolella.
EU:n+väestöstä+yli+95%+asuu+Naton+jäsenmaassa+ja+suomalaisillekin+se+on+ainoa+viisas+vaihtoehto.
Kiero+ja+valheellinen+suomettaminen+on+sekoittanut+monen+suomalaisen+pääkopan,+vaikka+meidän+oma+historia+opettaa+selkeästi+kuinka+meidän+tulisi+huolehtia+liittoutumisesta+ystäviemme+kanssa.
(Pohjoismaat,+EU-jäsenmaat,länsimaat)
EU;n+Natoväestöstä+ei+95+%+asu+1300+km;n+rajan+kanssa+maahan,+jonka+kanssa+muut+haluavat+sotia+ja+jolle+muut+huutelevat+ja+uhkailevat.+
Erittäin+järkevä+kansa,+jollainen+Suomi+kansalaistensa+Nato+mielipiteiden+mukaan+tuntuu+olevan+-+toimii+kuten++kuuluukin,+lukuunottamatta+sitä,+että+annetaan+politikkojemme+pussataan+aivan+liikaa+Natohullujen+persettä+ja+kaivetaan+verta+nenästämme,+uskoen++sekopäinern+Trump+nato+tulee+avuksi+kun+suututamme+naapurimme.
Huutaako ne äänet siellä päässäsi. Hyvää junkkarin ja ryssän logiikkaa, selittyy tukijusseus. Mikä on minun on minun ja mikä on sinun on neuvoteltavissa. Meinasi tuntua, että kasakan kusesta polveutuvat pohojalaiset aiheuttavat samanlaisen metakan Altiasta ja turkistarhauksesta kuin ryssä serkkunsa Krimistä. Maailma ei pyöri tukiloinen sinun ympärilläsi, eikä Amerikan johtajat mieti miten ne sinut kettuja nylkevän 'etuvartijan' tappaa ennen Petroskoin paskaslummien pommittamista. Olen reissanjut välin Murmansk-Petroskoi moneen kertaa, tuskin edes tukijussi sellaiseen paskaan tyhmää päätään upottaisi.
Huvittavan lapsellinen väite avaajalla.
Suomessa ei ole milloinkaan ollut ainoatakaan USA:n panssarivaunua.
Sotaharjoituksessa on ollut omia Paseja muistuuttavia miehistönkuljetusajoneuvoja. (joissa on suojapanssarointia, mutta eivät ne mitään USA:n panssareita olleet.)
No sitä kun on naukkaillut vähän perjantaipullosta, niin tuppaa näkemään harhoja.
Vasurit ja sivarit miinan polkijoiksi, onko sulla aloittaja lattajalka ?
Se hyväksi siinä, voit vaikka päästä parhaana keulille polkemaan.
Natottaja Halla-aholla on kai lattajalka, kun sivariksi hakeutui.
Mitä tulee ketjussa mainittuihin USA:n panssarivaunuihiin, niitä ei kai ole Suomessa ollut.
USA rahtasi tällaisia tänne.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016021821138284_uu.shtml
Ja sitten sanotaan, että Suomen täytyy liittyä Natoon, kun itärajan takana on taas "huolestuttavaa" liikehdintää. Totta kai siellä on liikehdintää, kun Suomi kaivaa verta omasta nenästään koko ajan. Jäikö niin suuri trauma natsiavusteisesta jatkosodasta, että taas nostaa suuruudenhulluus ja typeryys päätään? Vieläkö tekee mieli yrittää? Ja taaskaan ei tajuta, että ollaan tässäkin hommassa vain niitä hyödyllisiä idiootteja, tällä kertaa USA:n hyväksikäyttämiä.
Vaikka eihän täällä kansan enemmistö ole edes natojäsenyyden kannalla, mutta puolisalaa Suomea hivutetaan kohti Natoa niiden toimesta, joiden tulis edustaa kansaa.
Mutta onhan niitä sellaisia kansankin seassa, jotka sanovat, ettei asiaa tule edes kansalta kysyä. Suomi tulisi runnoa läpihuutojuttuna Natoon, natomielisten sotahullujen päätöksellä.
UKK oli takinkääntönsä jälkeen siinä oikeassa, ettei Suomen kannata alkaa enää isottelemaan naapurillemme. Realiteetit iskostuivat senkin entisen sotahullun päähän.
Ihanko ei vanhan paskan mukaan pidä isotella. Vaihdoitko muuten jo vaipat yöksi. Tynkä-Neuvostoliitto kaatuu Ukrainan seikkailuihinsa ja kyläsi kepuloiset pääsee taas antamaan lähialueyhteistyötä rehellisten ihmisten taskuista vaikkapa Krimin sillan rakennukseen.
Jäpti voi ollakin yhtä tyhmä kuin sinä ja uskoa tuollaisia. NATO on ainut turva ryssää vastaan.
Natohihhulit taas nostaa päätään ja ovat viemässä suomea sotiin, jos niin hihhuleitten pennut eturintamaan ryssää ja muita vastaan