"Tänään Helsingissä on pidätetty ihmisiä ilman syytä! Kansalaisten pitää alkaa tehdä raakalaispoliiseista rikosilmoituksia – kyllä aikoja eletään!"
Miten tätä voi tapahtua Suomessa? Luottamukseni poliisiin on kadonnut.
http://mvlehti.net/2017/06/27/raakalaispoliiisit-hyokkasivat-kansalaisten-kimppuun-katso-video/
Suomen on turha arvostella Putinin Venäjää ja sen virkavallan otteita.
VIDEO - Poliisin rajut otteet
PelkoSaaValtaa
1
64
Vastaukset
Rautatientori on suomen ensimmäinen no-go alue. Koskee liian "kantasuomalaisen" näköisiä henkilöitä ja erityisesti kaikkia Suomen valtiollisia symboleita vaatetuksessa. Poliisi raudoittaa ja kuljettaa pois.
Sen sijaan esim. tähtilippu paidassa on ihan ok.
Ei kai tässä syyllistytä etniseen profilointiin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892158Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1381796- 1731333
- 229805
- 65744
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211619- 49587
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </347550