Yamaha 6 hv 4-tahti käsikäynnistys.

Miksi ko perämoottori "lyö takaisin" käsin käyntiin nyvittäessä? Ei meinaa saada käyntiin.
5614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koska koneessa on puristuksia (hyvä asia). koita vetää toisella (oikealla) tavalla se käyntiin. terävä nykäisy.

Äänestä

Sytytys ajoitus pielessä.(aikaisella)

Äänestä

Mulla tekee 4 hv 4t Yamppu lämpösenä nykästessä samaa epäsäännöllisen säännöllisesti..kylmänä ei koskaan.. Kone pelannu muuten ku kello. Vm 2012-2013 valko-koppanen.

Äänestä

kuinka asiasi oliko mitään piu pau trimmi lasku niin miksi paks poks laski?

Äänestä

Käynnistäessä auttaa, kun kaasua laittaa vain vähän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Säästäjä kirjoitti:

Miksi ko perämoottori "lyö takaisin" käsin käyntiin nyvittäessä? Ei meinaa saada käyntiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu