Balti Jaam Turg on avattu

Telliskiven_töllöttelijä

Tallinnan rautatieaseman Balti Jaamin tori on avattu ja paikka on läpikäynyt perusteellisen uudistuksen. Ehdottomasti eleganteimpia paikkoja viihdeshoppailulle. Paikka on sen verran kaupungin keskustassa, että sopii päiväristeilijän ohejelmaan. Sopivasti Telliskiven ja Kalamajan alueella josta löytyy ravintolaa, kahvilaa ja baaria jokaiselle https://telliskivi.net/ravintolat

18

1310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarkkuutta.tarkkuutta

      Miksi tämä aloitus on keskustelu Viro:n alla, oikea paikka olisi otsikon Tallinna alla.
      Siis tallinnassa oleva uusittu jaama turg ei ole enää tori kuin nimeltään, kyseessähän on kauppakeskus, jossa on kauppakeskuksen hinnat, eivät torihinnat.

      • Kappakusetus

        Siis halventuiko? Koska aikankin Suomessa kaikki torilla on kalliimpaa kuin kaupoissa.


    • tosiaan.ei.tori

      Olen ostanut muutamia samoja tuotteita kuin ennenkin. Ne ovat olleet saman hintaisia kuin aikaisemminkin. Ajattelin että hinnat nousee, niin on varmaan tapahtunut osittain.

    • TörkeäMainosAloitus

      ""Sopivasti Telliskiven ja Kalamajan alueella josta löytyy ravintolaa, kahvilaa ja baaria jokaiselle""
      Miten nuo sopii jokaiselle, miten nuo olet testannut? Joku haluaa maksaa palvelusta ja miljööstä, joku haluaa että mennään edullisemman kaavan mukaan.
      Tuosta aloituksesta tulee mieleen, että haluat kusettaa ihmisiä tällä ilmaispalstalla jättämään rahansa teidän ravintoloillenne. Meni telliskiven ravintolat boikottiin tästä viestistä.

      • diagnoosi.pätee

        Kalevala: Kullervo Kalervon poika
        syntymässä säikähtänyt
        näki kauhut kaikkialla ...


    • Ei-tana-kele

      Oli aiemmin parempi. Miksi siitä piti tehdä ostoskeskus? Taas yksi mielenkiintoinen kohde poissa. Voi harmi, voi harmi.

    • Kaup-Mees

      Kilpailu pitää hinnat kurissa!

    • vanhassa-vara-parempi

      Itse pidin enemmän vanhasta neukku-aikaisesta torista. Ei tiennyt mitä sai, mutta ei saanut, mitä tiesi. Jotain kuitenkin.

    • Anonyymi

      Onko Balti Jaamassa ilusalonkia,kävisin hierojalla,emäntä kahteleisi rättijä sen aikaa?

      • Anonyymi

        Kyllä taksit tietää paikat.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      37
      10550
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10122
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6324
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4882
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4717
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4056
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3405
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3127
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      221
      3060
    Aihe