Joko Ahtisaarella alkoi taas loma

Rahaa taitaa palaa melkoisesti. Pitäisi julkistaa paljonko tämä Ahtisaaren tempaus tulee yhteiskunnalle maksamaan.
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huono päästä käsiksi, niin kauan kuin on tämä klikki vallassa, siis, Halonen, Tuomioja, Lipposen siunauksella(ostettu (isolla palkallal muut edut)hiljaiseksi)

Ja jos jokin Waltroosi mm., saa hirveitä summia taskuihinsa(hänkin samoja Nuevostoliittoon yhdistäjiä aikanaan, eli Taistolaisia(

Äänestä

Sen jepenhän piti olla eläkeukko,mitä se vielä siellä pyörii.Maksakoot kellerisä mitä pitää.Kyllä rauhaa saa hieroa mutta ei suomalaisen veronmaksajan rahoilla.Toinen pointti on kun se tekee vielä lehtien mukaan keikkahommia ulkoministeriölle,mikä on aivan uskomatonta.Luulisin ettei nämä hommat ihan pullakahveella ole kuitattu,eikös ulkoministeriö ole sitä varten joka hoitaa ulkoasioita ettei tarttis keikkamiehiä palkata sivusta.Näköjään se eläkeläisen tulo on niin pieni ettei sillä pärjää,tätä se on naapurin mummokin sanonut kansaneläkkeellä.

Äänestä

on 3,5 Milj.€ pudjetti josta ulkoministeriö yksin
jo maksaa 2 Milj.€

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaa taas palaa kirjoitti:

Rahaa taitaa palaa melkoisesti. Pitäisi julkistaa paljonko tämä Ahtisaaren tempaus tulee yhteiskunnalle maksamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu