Hei ei kai tänne oikeesti tuu noita mamuja lisää.
apuaapuaautapoliisi
18
564
Vastaukset
- Serlakkius
Toivottavasti ei, säälittää ne ihmiset jotka pakenevat henkensä edestä ja joutuvat asumaan Mäntässä, kokemaan arkipäivän näiden sisäsiittoisten junttien pystyynkuolleessa käpykylässä.
- Silminnäkijä
Kestikeitaassa oli joku ulkomaalainen ahdistelemassa naisia noin kuukausi sitten. Yritti seurata erästä asiakasta baarin viereiselle hiekkakentälle. Nainen huusi siellä, että "Mene pois" ja "Älä seuraa minua" ja "Et tule mukaani". Ravintolan portsari sitten kiersi kulman taakse ja tuli vähän ajan kanssa maahanmuuttajan kanssa takaisin. Maahanmuuttaja meni takaisin ravintolaan, mutta portsari piti sille luennon, että ei noin voi toimia jos nainen ei halua sinua mukaasi.
En ole rasisti ja kyseinen henkilö nyt vain sattui olemaan maahanmuuttaja. Olen toki nähnyt ja kuullut myös monen suomalaisen tekevän samalla tavalla. Oli ihonväri, uskonto, sukupuoli yms. mikä tahansa niin ihmisessä se ongelma on silti ja kaikki me olemme ihmisiä. Toiset vaan käyttäytyvät toisia vähemmän fiksusti. Varsinkin alkoholin vaikutuksen alla.
- Raiskaustilastot.Google
Jonkunhan ne ahdistelut on tehtävä..
- sananvapaus10
Muistuttaisin vaan, Että lukekaa MV lehteä.
- sserewwwrty
Ei tule, eikä tule ketään muitakaan, jos ei jostain syystä ole ihan pakko. Olkaa rauhassa. Asunnot olis kyllä halpoja siellä...
- Fakta.on.Faktaa
Tutustukaa faktaan, Google - Raiskaustilastot.
- OlikinNiin
Luin noita tilastoja ja on todella silmiinpistävää, että kantasuomalaiset ovatkin selvänä enemmistönä raiskaustilastoissa.
Maahanmuuttajia on siis tässäkin asiassa syytetty perusteettomasti.
Kiitos kun vinkkasit katsomaan tuota faktaa.
- päivittelijä
eilen juuri oli uutta porukkaa louhelan pihassa. tulossa kait, paaljon oli kasseja.
- jonna.männistö.Google
Oliko se turun Marokkolainen mukana..?
- joskusjärkipuuttuu
jonna.männistö.Google kirjoitti:
Oliko se turun Marokkolainen mukana..?
Voiko lapsellisempaa kysymystä tehdä?
- tuuli.ikonen.Google
Täysin asiallinen kysymys. Kuika moni on terroristi.
- hyötyämamuistahahhah
Kootaan nämä miespuoliset tulijat jonnekkin lakkautettuun varuskuntaan, tai sinne dragsviikkiin ruotsinkielisten joukkoon, ja ankarampi sotilaskoulutus kuin esi-isillämme oli päälle. Lähteä voi joko heti sinne mistä on tulleet tai sitten reilun vuoden ankaran koulutuksen jälkeen. Suomihan saisi nobelin rauhanpalkinnon auttaessaan näitä "sotaisia" maita kouluttamalla sinne muitakin kuin ilmaan ampujia...
- Nieltyheinäseiväs
Myös ruotsinkielisellä alueella on mamuja sijoitettuna. Tiedän tämä varmasti koska näen kyseisiä henkilöitä kun menen vapaa-ajan asunnolle Hiittisten saaristoon.
Ymmärrän kyllä näkökantasi koska asut keskellä ei mitään Suomea. Käy joskus edes Tallinnassa, sekin jo avartaa maailmankatsomustasi. - saaollaerimieltä
Nieltyheinäseiväs kirjoitti:
Myös ruotsinkielisellä alueella on mamuja sijoitettuna. Tiedän tämä varmasti koska näen kyseisiä henkilöitä kun menen vapaa-ajan asunnolle Hiittisten saaristoon.
Ymmärrän kyllä näkökantasi koska asut keskellä ei mitään Suomea. Käy joskus edes Tallinnassa, sekin jo avartaa maailmankatsomustasi.Miksi pitäisi avartaa? Ei tuo kalja ja viinakaan maistu että pitäisi tallinnaaan mennä. Ajele sinä vaan hiittisten saaristoon vapaa-ajan asunnollesi ja ota vaikka muutama maahanmuuttaja mukaan sinne päin mennessäsi.
- MamutkoEiKai
Miksiköhän huumeongelmat on lähteneet mänttilässä käsistä?
- Oööjk
Koska nistejä vitusti liikaa.
- miksiongelmaaneipuututa
Vai levittäisikö mamut mömmöjä kersoille? Aika monta asiaa paranisi tässäkin käpykylässä jos näistä sokkarin ovivahdeista päästäisiin.
- ValdeAllanTenho
miksiongelmaaneipuututa kirjoitti:
Vai levittäisikö mamut mömmöjä kersoille? Aika monta asiaa paranisi tässäkin käpykylässä jos näistä sokkarin ovivahdeista päästäisiin.
Ei mamuista ole mitään haittaa.
Mukavia, ystävällisiä ja rauhallisia ovat.
Huumetouhut on kyllä ihan paikallisten kantasuomalaisten käsissä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2236593Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1114993Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1504762"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste483224Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1042873En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.652319Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1361827- 691824
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391714- 581565