On selvää, että tältä pohjalta sininen tulevaisuus on jo murskattu:
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201706302200237779_u0.shtml
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201706302200237779_u0.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Halla-aho on niin halutessaan seuraava päämisteri!
Soini ei pääse vielä sanomaan uuvateista: Tää on mun puolue! - kun ei ole vielä saanut aikaan minkäänlaista puoluetta loikkareille rakennettavasta materiaalista.
Eipä Jussikaan sellaista puoluetta halunnut kuin mitä nykyinen Perussuomalaiset on, ensimmäiseksi pitäisi tehdä suurpuhdistus. joukosa paljon passiivijäseniä, jotka äänestävät tulevissa vaaleissa Sinistä tulevaisuutta,
Suurpuhdistuksen jälkeen persuihin jää vain Mestari Jussi ja ihailijaryhmä.
Näet unta sinisistä smurfeista, loikkarit eivät vie ääniä kuin seuraaviin vaaleihin asti, en äänestä loikkareita.
Ne äänet ovat persujen ulottamattomissa. Eivät läheskään kaikki tunne resistipersuja omaksi puolueekseen. Riippumatta siitä, mille puolueelle äänet menevät ne eivät satele hallalaisten plakkariin.
19 sinistä Juudasta, sillä ei Soini pitkälle pötki. Hänellä ei ole puoluetta, ohjelmaa, organisaatiota, puoluetoimistoa, poppoonsa tiedostusvälineitä....ei mitään.
Perussuomalaiset ovat ja pysyvät, siniset Juudakset katoavat historian häpeälliseen sumuun.
Äkkiäkös ne soinilaiset rivikansalaisia puolueeseensa kerää :) Ei tämä hetki kerro mitään tilanteesta. Viisas vaikenee....
Kuka hullu enään Soiniin uskoo,petturi raukka mies ,oma palli oli tärkein vitut kansasta.
Valehteleva sika,usko meni Soiniin,loppu lähellä,kansa ei jätä ilman rangaistusta.
Paljonko Soinilla oli kannatusta pääministeriksi?
Ei voi tulla pääministeriä jos ei hallituksessa :D Seuraavat kansanedustajavaalit ratkaisee onko Persut hallituksessa :) Tuo oli vaan kysely johon ei monikaan suomalainen ole vastannut. Median temppuja.
Eivät edes vaalit ratkaise onko persut hallituksessa. Yhden puolueen enemmistöhallitukseen ei persuja lukuunottamatta kukaan usko. Käytännössä hallituksen muodostamiseen tarvitaan vähintään 2 puoluetta ja mikä puolue menisi persujeesuksen (Mestari) johtamien jämäpersujen kanssa samaan hallitukseen? Ei mikään.
Mahtava+ulkoministeri,+vailla+puoluetta+oleva+Soini+ei+saanut+pääministerigallupissa+yhtään+ääntä.+Kertoo+Soinin+kannatuksen+romahduksesta+todella+paljon.++Terho+sai+karvaperseäijiltä+2%+kannatuksen,+naisilta+ei+yhtään+ääntä.++Kyyti+on+kylmää+petturisoinisteille.
Soini loikkareineen on tapettu!
Soinin poliittinen tarina on lopussa. Edes Ulla Appelsin ei pysty tuota Suomen inhotuinta poliitikkoa, Iivisniemen prinsessaa enää jumaltarustoillaan pelastamaan?!
Uudessa Perussuomalainen-lehdessä on Matias Turkkilan hyvä pääkirjoitus perustajan syndroomasta. Kannattaa lukea