Kokoomus-Pride

Kyllä on kako painunut alas Pormestari ja ministerit hyppivät riemusta kiljahdellen kulkueen kärjessä.
Vanhat kakon jäärät kääntyisivät haudassaan ,jos tietäisivät puolueen rappiosta.
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kakon äijäthän ovat monet salahomppeleita.
Senhän kuulet jo puhetyylistä.

Äänestä

Mikä milloinkin "populaaria on" !

Samoin olisi ollut aikoinaan jos olisi uskaltanut olla pois "talonpoikaismarssilta", "Mäntsälän kapinasta" tai vaikkapa "retkestä Lapualle". Se pinnalla pysyminen kun vaatii aina ja ajasta riippumatta ne "pintaliitäjät" ja hyödylliset idiootit. Entinen piikakin sen tiesi kun totesi :"Rikasta hallaa vaik hampaat irvessä". Mitäs jos ei hävetä niin nousee vaikka minkä porukan mukaan ja ainahan voi selittää tulleensa "ajopuun tapaan" vedetyksi mukaan kuten historiasta on selitysosastolla kirjoitettu .

Äänestä
  • Entisen presidentin Lech Walesan tv-esiintyminen on ollut puheenaihe Puolassa.

    Walesa sanoi TVN-kanavan haastattelussa, ettei homoseksuaaleilla ole oikeutta vaatia merkittäviä tehtäviä politiikassa. Heidän pitäisi tietää olevansa vähemmistö ja sopeutua pienempiin asioihin, sanoi Nobelin rauhanpalkinnon vuonna 1983 saanut Walesa.
    Walesan mukaan homoilla ei pitäisi olla oikeutta istua parlamentin etummaisilla riveillä. Jos heidän ylipäätään pitää olla parlamentissa, he voivat istua takarivissä tai jopa seinän takana, totesi ex-presidentti.

    Äänestä

Maahanmuutto on vitsaus. Ei mulla muuta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ettooooo kirjoitti:

Kyllä on kako painunut alas Pormestari ja ministerit hyppivät riemusta kiljahdellen kulkueen kärjessä.
Vanhat kakon jäärät kääntyisivät haudassaan ,jos tietäisivät puolueen rappiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu