Suomi kuuluu kohta taas Venäjälle. Nicee.
Venäjä hyökkää
venäjätulee
9250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ajattele miten mennään ajassa taakse päin että heilahtaa, jos Venäjän vallan alle joudutaan. kaikesta puutetta, kaikkea kytätään, rajoitetaan, korruptio rehottaa, ja pakkovenäjä koulussa alkaa. Mikään ei ole enää tavallisen kansalaisen puolella. Ja venäläiset rynnii tänne asumaan, häätää omakotitaloistaan alkuperäiset asujat, ja omii parhaimmat asunnot itselleen ja sukulaisilleen, varastaa muunkin omaisuutemme. Meidät häädetään siperiaan tai lähimpään metsään.
Sitten kansaa kuritetaan pakkolaeilla, eliitti ajaa omia etujaan vallankahvassa, tänne kotiutetaan ulkomaalaisia vasten kansan tahtoa, tiet ja koulut jätetään rappiolle.
Äiti Venäjä. Suomi poika. Hyvä hyvä hyvä !
Jonkun pitää maksaa tämä paska, jonkun suuren ja mahtavan. Länsi-Venäjä ei keskellä Eurooppaa eikä Itä-Eurooppa Venäjä.
Onko Britannia Venäjän eurooppalaisin saarivaltio? Australia on manner. Uskomatonta. Suur-Suomen manner jatkuu Aasian perukoille.
Olen sitä mieltä, että suomi poika on holtiton, vastuuton mätäpaise. Vain Äiti Venäjä voi ojentaa suomi pojan takas raiteille.
Tupsu.hyökkää!
Only over my dead body.⚡🔥💥☄
Missähän pimennossa ne on military maniakin pitäneet.
Aivopesseet puolustamaan johtoportaan persettä.
Tollasille suomi aivopestyille isänmaa pelleille pitäis.
Kun ette hyvää maata ole nähneetkään. Tietysti jos ei paremmasta tiedä, niin osaako sitä muuta vaatiakaan.
Tietysti jos älykkyysosamäärä on kaksinumeroinen luku niin eipä sitä paljon voi älytä asioista ja tietää mitä on hyvä puolustaa.