sähköyhtiö

sähköriisto

Katsokaa iltasanomien sähköyhtiöiden siirtomaksut.

14

4847

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sähkönkäyttäjä

      Katso myös energia ja perusmaksut !

    • Sähköiskuja

      Kallein virma koko Suomessa saatanan suojatyöpaikka.

    • Turbulens

      Pistää nyt 10 kalleinta ja 10 halvinta siirto ym kuluineen tälle aukeelle niin tedetään.

    • Kallissatakunnansähkö

      Viimeisimmät sähkölaskut: Koillis-satakunnan sähkön siirto 86,5€ Muualta ostettu sähkö 44€ . Tässä olis yksi esimerkki todellisesta elämästä. Siirto hintaa ei voi kilpailuttaa. Tälläinen siirto hinnoittelu ei oikein kivalta tunnu.

    • Loppikujuik

      Vaihtakaa uhtiötä minä säästän vuodessa noin 200€

    • Arvostusta

      Sähköyhtiö Koillispoikaan ollaan tyytymättömiä. Tähän vaikuttaa muun musssa kallis sähkö, korkeat siirtohinnat ja surkea asiakaspalvelu. Suurista lupauksista firma tunnetaan. Imagon merkitystä ei ole oikein ymmärretty.

      Muut säköyhtiöt puhuvat "innovatiivisesta" toiminnasta. Tällä sähkölinjojen aluset on raivaamatta ennen niiden alla meni hiihtoladut nyt tämä ei onnistu. Käy Soininkoskella Soininkylässä ihastelemassa koskessa kasvavaa tukkipuuta ja pajukkoa. Tämä ja seuraava sukupolvi ei osta sähköä joka pilaa luonnon. Pieniä askelia oikeaan suuntaan kannattaisi tehdä laskea siirtomaksua, tehdä Soininkoskeen oma-aloitteisesti kalaportaita, raivata kosket siisteiksi, juoksuttaa koskessa vettä ja raivata linjan aluset siististi.

    • Orvokki1000

      Koillis-Satakunta pilannut kaikki vesistöt!!!!! Vesi aina liian matalalla!!!! Yhtiö ei välitä säännöistä !!!! Kosket pilattu!!!!

    • Tarkoitushakuista

      Onkos tämä uusi toimitusjohtaja virtailaisen T-maatalous Mäkisen, siis Koillis-Satakunnan Sähkön johtajiston oma tytär? Onks näin?

    • Vaihtamalla_paranee

      Voitot revitään mummojen eläkkeistä. Kallista ja jääräpäisen huonoa palvelua. Edelleen....

    • johtoapitkin

      11/10 2018 mtv.fi Uusinta hintatietoa sähkön siirto hinnoista.

    • Anonyymi

      Yhtiöltä on myös jäänyt siirtolasku muutaman kerran vuosien varrella lähettämättä. Asiakaspalvelussa myöntävät virheen (syytellen toisia "epäluotettavia työntekijöitä", hah) mutta asenne on kuitenkin se että asiakkaan vika kun ei huomannut puuttuvaa laskua. Kannattaa olla tarkkana jos on tilanteessa jossa on pakotettuna heidän asiakkaakseen niin niistä ei tule myöhemmin ylläri-lisälaskuja.

      Hemmetin hienoa on myös se että yhtiön sähkönsiirrosta on parhaimmillaan mennyt 20€/kk perusmaksu kalliiden siirtohintojen lisäksi. Pystyvät kiskomaan kun asiakkaat eivät voi siirtoyhtiötä vaihtamaankaan.

      • Anonyymi

        *vaihtaakaan, siis :D


    • Anonyymi

      juu..kyllä kovalla hinnalla täytys saada edes asiallista ja oikeudenmukaista asiakaspalvelua

    • Anonyymi

      Elenian tammikuun sähkölasku: energia 81 eur, siirto 113 eur, verot 46 eur.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1488
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      22
      1292
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      121
      1175
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe