sähköyhtiö

sähköriisto

Katsokaa iltasanomien sähköyhtiöiden siirtomaksut.

14

4620

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sähkönkäyttäjä

      Katso myös energia ja perusmaksut !

    • Sähköiskuja

      Kallein virma koko Suomessa saatanan suojatyöpaikka.

    • Turbulens

      Pistää nyt 10 kalleinta ja 10 halvinta siirto ym kuluineen tälle aukeelle niin tedetään.

    • Kallissatakunnansähkö

      Viimeisimmät sähkölaskut: Koillis-satakunnan sähkön siirto 86,5€ Muualta ostettu sähkö 44€ . Tässä olis yksi esimerkki todellisesta elämästä. Siirto hintaa ei voi kilpailuttaa. Tälläinen siirto hinnoittelu ei oikein kivalta tunnu.

    • Loppikujuik

      Vaihtakaa uhtiötä minä säästän vuodessa noin 200€

    • Arvostusta

      Sähköyhtiö Koillispoikaan ollaan tyytymättömiä. Tähän vaikuttaa muun musssa kallis sähkö, korkeat siirtohinnat ja surkea asiakaspalvelu. Suurista lupauksista firma tunnetaan. Imagon merkitystä ei ole oikein ymmärretty.

      Muut säköyhtiöt puhuvat "innovatiivisesta" toiminnasta. Tällä sähkölinjojen aluset on raivaamatta ennen niiden alla meni hiihtoladut nyt tämä ei onnistu. Käy Soininkoskella Soininkylässä ihastelemassa koskessa kasvavaa tukkipuuta ja pajukkoa. Tämä ja seuraava sukupolvi ei osta sähköä joka pilaa luonnon. Pieniä askelia oikeaan suuntaan kannattaisi tehdä laskea siirtomaksua, tehdä Soininkoskeen oma-aloitteisesti kalaportaita, raivata kosket siisteiksi, juoksuttaa koskessa vettä ja raivata linjan aluset siististi.

    • Orvokki1000

      Koillis-Satakunta pilannut kaikki vesistöt!!!!! Vesi aina liian matalalla!!!! Yhtiö ei välitä säännöistä !!!! Kosket pilattu!!!!

    • Tarkoitushakuista

      Onkos tämä uusi toimitusjohtaja virtailaisen T-maatalous Mäkisen, siis Koillis-Satakunnan Sähkön johtajiston oma tytär? Onks näin?

    • Vaihtamalla_paranee

      Voitot revitään mummojen eläkkeistä. Kallista ja jääräpäisen huonoa palvelua. Edelleen....

    • johtoapitkin

      11/10 2018 mtv.fi Uusinta hintatietoa sähkön siirto hinnoista.

    • Anonyymi

      Yhtiöltä on myös jäänyt siirtolasku muutaman kerran vuosien varrella lähettämättä. Asiakaspalvelussa myöntävät virheen (syytellen toisia "epäluotettavia työntekijöitä", hah) mutta asenne on kuitenkin se että asiakkaan vika kun ei huomannut puuttuvaa laskua. Kannattaa olla tarkkana jos on tilanteessa jossa on pakotettuna heidän asiakkaakseen niin niistä ei tule myöhemmin ylläri-lisälaskuja.

      Hemmetin hienoa on myös se että yhtiön sähkönsiirrosta on parhaimmillaan mennyt 20€/kk perusmaksu kalliiden siirtohintojen lisäksi. Pystyvät kiskomaan kun asiakkaat eivät voi siirtoyhtiötä vaihtamaankaan.

      • Anonyymi

        *vaihtaakaan, siis :D


    • Anonyymi

      juu..kyllä kovalla hinnalla täytys saada edes asiallista ja oikeudenmukaista asiakaspalvelua

    • Anonyymi

      Elenian tammikuun sähkölasku: energia 81 eur, siirto 113 eur, verot 46 eur.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      241
      7417
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      139
      3851
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      117
      2168
    4. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      38
      1428
    5. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1427
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1362
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      339
      1186
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      992
    9. Milloin palaat

      Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️
      Ikävä
      23
      928
    10. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      7
      907
    Aihe