sähköyhtiö

sähköriisto

Katsokaa iltasanomien sähköyhtiöiden siirtomaksut.

14

4384

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sähkönkäyttäjä

      Katso myös energia ja perusmaksut !

    • Sähköiskuja

      Kallein virma koko Suomessa saatanan suojatyöpaikka.

    • Turbulens

      Pistää nyt 10 kalleinta ja 10 halvinta siirto ym kuluineen tälle aukeelle niin tedetään.

    • Kallissatakunnansähkö

      Viimeisimmät sähkölaskut: Koillis-satakunnan sähkön siirto 86,5€ Muualta ostettu sähkö 44€ . Tässä olis yksi esimerkki todellisesta elämästä. Siirto hintaa ei voi kilpailuttaa. Tälläinen siirto hinnoittelu ei oikein kivalta tunnu.

    • Loppikujuik

      Vaihtakaa uhtiötä minä säästän vuodessa noin 200€

    • Arvostusta

      Sähköyhtiö Koillispoikaan ollaan tyytymättömiä. Tähän vaikuttaa muun musssa kallis sähkö, korkeat siirtohinnat ja surkea asiakaspalvelu. Suurista lupauksista firma tunnetaan. Imagon merkitystä ei ole oikein ymmärretty.

      Muut säköyhtiöt puhuvat "innovatiivisesta" toiminnasta. Tällä sähkölinjojen aluset on raivaamatta ennen niiden alla meni hiihtoladut nyt tämä ei onnistu. Käy Soininkoskella Soininkylässä ihastelemassa koskessa kasvavaa tukkipuuta ja pajukkoa. Tämä ja seuraava sukupolvi ei osta sähköä joka pilaa luonnon. Pieniä askelia oikeaan suuntaan kannattaisi tehdä laskea siirtomaksua, tehdä Soininkoskeen oma-aloitteisesti kalaportaita, raivata kosket siisteiksi, juoksuttaa koskessa vettä ja raivata linjan aluset siististi.

    • Orvokki1000

      Koillis-Satakunta pilannut kaikki vesistöt!!!!! Vesi aina liian matalalla!!!! Yhtiö ei välitä säännöistä !!!! Kosket pilattu!!!!

    • Tarkoitushakuista

      Onkos tämä uusi toimitusjohtaja virtailaisen T-maatalous Mäkisen, siis Koillis-Satakunnan Sähkön johtajiston oma tytär? Onks näin?

    • Vaihtamalla_paranee

      Voitot revitään mummojen eläkkeistä. Kallista ja jääräpäisen huonoa palvelua. Edelleen....

    • johtoapitkin

      11/10 2018 mtv.fi Uusinta hintatietoa sähkön siirto hinnoista.

    • Anonyymi

      Yhtiöltä on myös jäänyt siirtolasku muutaman kerran vuosien varrella lähettämättä. Asiakaspalvelussa myöntävät virheen (syytellen toisia "epäluotettavia työntekijöitä", hah) mutta asenne on kuitenkin se että asiakkaan vika kun ei huomannut puuttuvaa laskua. Kannattaa olla tarkkana jos on tilanteessa jossa on pakotettuna heidän asiakkaakseen niin niistä ei tule myöhemmin ylläri-lisälaskuja.

      Hemmetin hienoa on myös se että yhtiön sähkönsiirrosta on parhaimmillaan mennyt 20€/kk perusmaksu kalliiden siirtohintojen lisäksi. Pystyvät kiskomaan kun asiakkaat eivät voi siirtoyhtiötä vaihtamaankaan.

      • Anonyymi

        *vaihtaakaan, siis :D


    • Anonyymi

      juu..kyllä kovalla hinnalla täytys saada edes asiallista ja oikeudenmukaista asiakaspalvelua

    • Anonyymi

      Elenian tammikuun sähkölasku: energia 81 eur, siirto 113 eur, verot 46 eur.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1271
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1097
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      952
    4. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      179
      757
    5. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      756
    6. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      742
    7. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      741
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      729
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      718
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      665
    Aihe