Seitsemän kymmenestä maahantulijasta

174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomeen ei ole tullut yhtään oikeita pakolaisia Jugoslavian hajoamisen aiheuttaman pakolaistulvan jälkeen. Somalit ovat tulleet Suomen paratiisiin köyhyyttä pakoon. Irakilaiset ovat tulleet paremman elintason ja nuorten naisten toivossa pääministerin luvattua heille kaikille ilmaiset asunnot ja ilmaisen ylläpidon. Muista maista tulleet ovat tulleet töihin Suomeen (Viro, Venäjä, Latvia, Puola, jne.).

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Turvapaikkaturistit kirjoitti:

Ei ole pakolaisia.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4661866/UN-says-migrants-crossing-Libya-NOT-refugees.html

Tämä oli tiedossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu