Hesarin mukaan IF on armahtanut korvausvastuusta Ylivieskan kirkonpolttajan. Tämähän tarkoittaa sitä, että nämäkin kustannukset kynitään meiltä vakuutusten maksajilta. Tuskin tuhopolttaja olisi pystynyt koskaan maksamaan, mutta onhan menettely kuitenkin väärin muita vakuutusten maksajia kohtaan.
Itse en tule käyttämään Ifin palveluja enää koskaan.
IF armahti kirkonpolttajan
4
174
Vastaukset
- poloisia_riittää
Sinun mielestäsi olisi siis ollut "viisasta", että IF olisi käyttänyt aikaa ja rahaa siihen, että olisi yrittänyt karhuta miljoonasaatavia mieheltä, jonka varallisuus on nyt ja ikuisesti 0 euroa? Kun me hyödymme siitä, että näitä täysin hukkaan heitettyjä lisäkuluja ei tule - niin sinun mielestäsi se on väärin?
Upeaa ajattelua! - ytytyhty
Ifin ratkaisu oli fiksu ja oikea. Polttaja oli syyntakeeton ja tarvitsee asiallista hoitoa. Kuten poloisia_riittää totsesi, saatavien perinnästä olisi koitunut vain lisää kuluja.
- bensaaliekkeihin
Onhan tuo tavallaan suositus jollekin epävakaalle hörhölle aloittaa tulitikkuleikit, kun se yksi toinen hullukin vapautettiin korvausvelvollisuudesta. Näillä tyypeillä tuon kaltainen logiikka on normaalia ajattelua, sitä ei kannattaisi ruokkia.
- Aneilla.lisäpääomaa
Ylivieskan seurakunta ilmoitti sijoittavansa vakuutusrahat tuottavasti. Jo monen vuoden ajan on tunteisiin vedoten kinuttu varoja kirkon rakentamiseen. Nyt sitten ilmoitetaan sijoittamisesta. Eikö vakuutusten periaatteena ole että korvauksilla rakennetaan uutta. Tosi härskiä hommaa seurakunnalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782