Onko kukaan käynnyt lähiaikoina? Keväällä oli 5L olut tynnyrit 2e kpl, jossai super tarjouksessa. Ja hyvää vodua 10x0.5l 42e. Onko millaisia tarjouksia nyt ? Olut ainakin reippaasti helvempaa kuin virossa
ALko 1000 viron ja latvian rajalla
325325325se
52952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä on millaisia tarjouksia.
Aiheesta en tiedä mutta eikö pitäisi kysyä viime aikoina? Lähiaika viittaa mielestäni tulevaisuuteen.
Kävin 18.6-17. Empä huomannut tuota isoa tölkkiä, ehkä siksi kun en etsinnyt sellaista. Olut oli noussut hiukan, oli nyt 8,54 laatikko lähes joka merkki, eikä siihen tule panttia, niin kuin Super Alkossa Tallinnassa 2,40. Vana Tallinn 6,99 kpl 0,5l. Koskenkorva 14,45 litranpullo. Kannattaa ostaa hiukan enempi, koska matka Tallinnasta on noin 250km siivu
Kannattaa+ajaa+tuo+230+km.+Pulloissa/tölkeissä+ei+ole+pantteja+ja+oluen+hinta+esim.+Saku+Tume+6.7%+(10.99+€)+en+ole+koskaan+nähnyt+Tallinnassa+näin+edullisena.+Muutenkin+Alko1000+ja+Superalko+Latvia+myymälöistä+saa+esim.+huomattavasti+monipuolisempaa+vodka+ja+oluttarjontaa+kuin+Virosta.+Balkan+vodkaa+ei+esim.+saa+muualta+kuin+Euroopasta+tai+Venäjältä,+noissa+myös+myydään+Latvialaista+olutta+salkuissa.+Lisäksi+voi+käydä+esim.+Pärnussa+syömässä+tai+käydä+Latvian+puolella+kaupassa+sekä+ihailla+maisemia.
Mä en ymärrä miksi Lativaan ei voida ajaa suoraa laiva reittiä. laivallahan pääsisi hesasta suoraan koukkaamalla esim. Riikaan tai vaikka ventpilissiiin.