Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko vaarallista vetää munista

Kun muija vetää munasta reilusti välillä alaspäin ja välillä napaan päin tai ylöspäin niin että venyy reilusti yli navan niin onko tuo haitallista tai vaarallista? Saa vaan mielettömän stondiksen ja pannessa hakkaa pohjaan. Ei kai se kalu voi liiasta vetämisestä irrota?
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"jää pää vetävän käteen" vai..
Eikö mukavempaa ole jos vaimo vetää tangon tahtiin kikuliasi sen sijaan kuin repisi rikkaruohoja pellosta.?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VetäjänKäteen kirjoitti:

Kun muija vetää munasta reilusti välillä alaspäin ja välillä napaan päin tai ylöspäin niin että venyy reilusti yli navan niin onko tuo haitallista tai vaarallista? Saa vaan mielettömän stondiksen ja pannessa hakkaa pohjaan. Ei kai se kalu voi liiasta vetämisestä irrota?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu