Euroopassa meneillään muslimien kulttuuri-invaasio

Herätys_Suomi

Puolan TVP1 -kanavalla esitettiin uutiskatsaus, jossa käsiteltiin islamilaisen pyhän kuukauden, Ramadanin aiheuttamaa terrorismia ja väkivaltaa.

Katsauksen mukaan muslimiterroristit aktivoituvat huomattavasti Ramadanin aikana, ja tänä vuonna sen ensimmäisen 10 päivän aikana maailmalla tapahtui 55 terrori-iskua, joissa kuoli yhteensä 500 ihmistä.

Politiikan asiantuntijan Norbert Maliszewskin mukaan väärin ymmärretty suvaitsevaisuus ja sokea poliittinen korrektius antavat radikaalille islamille vapauden toteuttaa agendaansa Euroopassa.

Hänen mukaansa poliittinen korrektius on vain yksi tämän kehityksen syyllisistä, mutta seuraukset ovat joka tapauksessa merkittäviä: askel kerrallaan eurooppalaiset menettävät herruuden omissa maissaan.

Tässä uutispätkä suomeksi tekstitettynä: https://www.youtube.com/watch?v=2va1WOR9e4A

5

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tähänasti

      Aikoinaan häpesin ristiretkiä. Vaikka eihän ne aivan sitä olleet, miten ne lyhykäisesti esitettiin pinnallisesti, mutta suvaitsevaisuus oli tulossa muotiin ja kotoisan uskonnollisuuden vastustus nousemassa. Nyt näkee asian toisinkin, eli ymmärtää paremmin pakottavan tilanteen, tai että seuraukset olivat ainakin positiiviset.

    • Isotakapakki

      Islam tuhosi Lähi-Idän vanhan kulttuurin. Tai paremmin sanoen vanhojen kulttuurien muodot. Tieteen ja taiteen sikäläiset saavutukset joista nykyäänkin tiedetään, eivät ole islamilaisuuden ansiota, vaan vanhempaa perua, antiikkista, vaikka virheellisesti mainitaan islamilaisena. Islam tuhosi enemmän kuin kehitti. Levisi sotimalla ja väkivalloin käännyttämällä.

    • Siitäselähtee

      Nykypäivänä näin. Eräs poliitikko kieltäisi islamvastaisuuden. Millä lie hänet voideltu. Hyvästi monikulttuurisuus.

    • dddsss

      Vuonna 2010 Euroopassa eli 44 miljoonaa muslimia. Tänä päivänä luku on jotain 50 miljoonaa. Muslimeja on jo liikaa. Nuo ihmiset eivät sopeudu länsimaiseen kulttuuriin. Islam on vanhakantainen ja vastenmielinen oppi joka ei tunnusta naisen asemaa ja kieltää suurimman osan normaalin elämän nautinnoista.

      Tulee vielä aika kun muslimit heitetään Euroopasta ulos, koska nämä haluavat vain rahaa Euroopasta eivätkä edes halua opetella puhumaan paikallista kieltä vaan muodostavat omia yhteisöjään joissa levittävät länsimaiden vastaista propagandaansa. Aion tästä edes äänestää mitä tahansa puoluetta joka laittaa rajat kiinni muslimeilta ja vaatii karkottamaan pienistäkin rikoksista tuomitut henkilöt.

      Vaikka joillain Euroopan valtioilla on imperialistinen menneisyys, ne vääryydet on jo hyvitetty monta sukupolvea sitten. En koe olevani vastuussa Lähi-Idän tai Afrikan maiden sisäisistä ongelmista, joista monet johtuvat suurimmaksi osaksi hallitsemattomasta väestönkasvusta tai silkasta typeryydestä. Mihin se ylimääräinen porukka tungettaisiin jollei tänne Eurooppaan, vaikka tämä maanosa on jo kaikkein tiheimmin asutettu ja käytännössä täynnä. Meidän täytyy vastustaa noita möykkääviä muukalaisia ja heidän lapsenomaista onnenongintaansa tai muuten joudumme kohta turvautumaan voimakeinoihin.

    • Missäsyy

      Valkoiset ovat luovuttaneet Afrikan aikoja sitten. Onko suurtakaan kehitystä tapahtunut. Eipä taida, keskinäisiä sotia ja järkyttävää korruptiota kuuluu. Nyt Kiina koettaa onneaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe