Dna hubin asennus

Tänään sain vihdoin Dna hubin laitteen. Asennus sujui siihen asti hyvin kun Dna tv sovellus kysyy dna tv osto pin koodia. Mielestäni näppäilin koodin oikein mutta sovellus herjaaa: väärä koodi. osaisko joku sanoa miten ratkaista ongelma.
36544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla sama juttu. 2 ensimmäistä puhelua - asiakaspalvelija oli aivan pihalla - luuli minun ostaneen dna:n digiboxin ja etten osaa laittaa piuhoja. 3:lla ja 4:llä kerralla veljeni sai selvitettyä, että kyse oli PIN-koodista. Laitoin viestiä DNA:lle ja 5:nnellä puhelulla soitti DNA:sta ja lupasi resetoida sen -> spostissa oli lopulta toimiva
- Ilmeisesti ovat laittaneet noita hubeja postiin resetoimatta ko. laitteita tietokannasta, joten PIN-tietokanta oli ihan sekaisin- Ensimmäisellä viikolla hubin saapumisen jälkeen pääsi vasta 3:lla yrityksellä keskukseen, joten muillakin lienee ollut samoja ongelmia

Äänestä

Onnea vaan laitteesta, itse juuri lopetin koko laitteen käytön kun tallenteet katosi ja kehdataan veloittaa 5€ vielä tästä tyhjästä kuukausittain. Ostakaa vaikka raspberry pi ohjaamaan suoratoistopalveluja tai joku muu mutta tämä laite on kuin ostaisit 2012 vuoden tietokoneen. Varautukaa siis ongelmiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lähiössä kirjoitti:

Tänään sain vihdoin Dna hubin laitteen. Asennus sujui siihen asti hyvin kun Dna tv sovellus kysyy dna tv osto pin koodia. Mielestäni näppäilin koodin oikein mutta sovellus herjaaa: väärä koodi. osaisko joku sanoa miten ratkaista ongelma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu