Hävettää, ei oikein viisikymppisenä ilkeäisi mennä autokouluun. Kakaroita varmaan teoriatunnit täynnä? Ei sinne sekaan ilkeä varmaan mennä? Kokemuksia jollain?
Ilkeänkö viisikymppisenä autokouluun?
7
372
Vastaukset
- vm41
Sanot vain kaikille tulevasi "kertausharjoituksiin".
- liikenneopettaja
Mistäpäin olet? Olen liikenneope ja voisin ajattaa kortin opetusluvalla, sen saa nykyisin myös perheen ulkopuolisille. Asustelen keskisuomessa. Jos olet kiinnostunut vastaa viestiini.
- rivaattiope-
Tuo yksityisopetus on vahtoehto mutta jos sinne autokouluun olet menossa niin alkeisopetus kaveriin kanssa missä harjoitellaan suljetulla alueella lähtöjä jarrutuksia vahteitten käyttöä, jopa taskupysäköintiä yms perusasiota helpottaa kummasti siellä ajotunneilla. Ei tarvii keskittyä moneen asiaan samanaikaisesti.
- Nelikymppinenautoilija
Mene ihmeessä! Olin 45 vuotias siellä nuorten kanssa ja ihan hienosti meni, vitsailinkin monesti asiasta mutta nuoret eivät olleet moksiskaan :-) He keskittyivät siihen ollennaiseen eli ajo-opetukseen. Mene vaan!!! :D
- sekaan.vaan
Ei siellä kukaan ketään ihmettele. Jokainen keskittyy omaan opiskeluunsa ja jännittää sitä tulevaa inssinajoa. Saat jopa kavereita kaikenikäisistä, voitte vertailla kokemuksia ajotunneista yms.
- Hannes54
Ei kannata mennä, olen itse ajannut koko ikäni ilman korttia, kerran olen kiinni jäänyt sillon sain markoissa n. 900 markan sakon. olen varmasti voitolla
- elekrep_
Muutenkin melkoinen kuluerä yhteiskunnalle, olettaisin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708