Suonenjoen uteliaat.....

Nokkaturinoita

....ukot ja ämmät....!!!! Ihmettelen kun kukaan ei ole kyselemässä täältä että kukahan oli se henkilö joka tapettiin Rautalammilla aamupäivällä. Kylmäkö kangistaa aivonystyränne vai jokohan tuollaiset tyhmät ja tarpeettomat kyselyjen kysyjät ovat viisastuineen ja jaksavat odotella kun aiknaan asiat kuitenkin puiskaradion välityksellä tulee niitä janovien tietoon.

6

1085

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3698544

      Ovelasti muotoiltu utelukysymys. Entä se leffateatterin tapaus, koskahan siitä kuullaan?

      • 533676

        Mikä tapaus?


    • surullista60

      No kerro ihmeessä kuka? Itse tiedän molemmat osapuolet, toinen vanha koulukaveri.

    • anttiakansa

      Nykyisessä suvaitsevaisessa ilmapiirissä ei haittaa mitään jos tappaa akkansa. Mitäs vittuili. Jos eukko pyrkinyt jakamaan tavaraansa muille, sitä voi pitää jopa kunniamurhana, joka oli tehtävä eikä siinä mitään ihmeteltävää. Vain juntit kauhistelee tai ovat ihmeissään moisesta.

    • Sihvelirikka

      Mun pyllyä kuumottaa ajatus!

    • 7reyg8xo

      Olen pannut merkille, kuinka älyllisesti vajaata porukkaa tällä Suonenjoki-palstalla pyörii. Tuo edellinenkin kommentoija on perverssi ja imbesillin tasolla oleva trolli, joka kirjoittelee hävyttömyyksiä ja totaalisen aivottomia juttuja. Eikö edes hävetä? Kasvakaa aikuisiksi. Itse asiaan: mihin tapaukseen aloittaja oikein viittaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      80
      2151
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1868
    3. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      123
      1609
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      136
      1299
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      137
      1220
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      856
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      184
      807
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      806
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      432
      729
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      602
    Aihe