kateelliset

muuttakaavegeen

Eurajoella asuu todella kateellisia ja pimeitä ihmisiä. Suurin osa pimeitä

5

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katellisiapijoo

      Kateellisimmat ihmiset asuvat Länsi-Suomessa ja Etelä-Suomessa. Ystävällisimmät idässä ja pohjoisessa

      • Reissu-Lasse

        Käypä viipymässä muutama viikko "iloisessa" Itä-Suomessa ja totea sitten kokemusta viisaaampana miten asia on. Takavuosien slogan "Ilo elää Itä-Suomessa" on pahempaa vääristelyä kuin mitä NL aikoinaan tarjoili kansalaisilleen. Fakta on niin että Itä-Suomi on kaikista epätoivoisinta aluetta Suomessa ja se sekä näkyy että kuuluu. Etelä-Karjala on miehitettyä alue, jossa virallinen kieli on Venäjä. Koivisto tuotatti 30.000 vapaamatkustajaa nauttimaan Suomen valtion avokätisestä sosiaaliturvasta ja muilla keinoin on tullut liki toinen mokoma. Suurin osa inkerin"suomalaisista" on eläkeikäisiä, eivät opi suomen kieltä ennen kuolemaansa. Ovat sairaita, poissa työvoimasta ja suurin osa eläkkeellä tukiaisten kera. Kaikilla suomalaiset muovihampaat jotka maksaa keskituloisen veronmaksajan kahden vuoden veroäyrit. Lpr-Joensuu välissä ei ole muuta kuin metsää. Pohjois-Karjala on konkurssin partaalla. Suomen aikaansaamattomin nurkka. Pääasiallisin tulonlähde on avustusten varassa pyörivä nk. "yliopisto" jossa tutkitaan maatilamatkailun kehittämistä, kolmannenkymmenennen vuoden ajan. Lieksan vetovoima koskeaa ainoastaa Pohjois-afrikkalaisia joille annetaan kaikki mahdolliset sosiaalietuudet korotettuna potenssiin kaksi. Lieksan talous pyörii valtion somaleille maksamilla tuilla. Valtimo ja muut käpykylät ovat huumeiden käyttämöjä. Eniten toivoa Itä-Suomessa on yllättäen Kajaanissa, jossa sentään yritetään edes jotakin Oulun yliopiston tuella. Tosin yliopisto on jo ryhtynyt karsimaan rönsyjään, joten Kaijjjaanissa ollaan pian pettu-ja-korvike -taloudessa. Ken Kajaanista käy ylöspäin, saa kaiken toivonsa heittää.


    • RehellisyysMaanPerii82

      Eurajoella varsinkin yrittäjät ovat todella kateellisia. Ei kannata missään olosuhteissa luottaa paikalliseen (Eurajokilaiseen) yrittäjään. Eräskin paikallinen eläkeikäinen maanrakennusyrittäjä kusetti mennen tullen nuorta raskaana ollutta juuri paikkakunnalle muuttanutta nuortaparia. Onneksi tämä nuoripari on periksiantamatonta sorttia, ja katsoo loppuun asti edellä mainitun tapauksen. Noin neljä täysperävaunullista on soraa enemmän laskulla kuin tontilla?

      • riistäjiäsuurinosa

        Kusettajia ovat joo. Rupean antamaan niitä ilmi viranomaisille, kun tiedän ylikuormista yms. Joutuvat hankaluuksiin. Ei tarvi lällätellä sitten, kun ajelevat ylikalleilla yli 100te uusilla autoilla. Riistäjiä!!


    • Mjgog

      Näyttää nyt vähän siltä, että olisit itse 100 tonnin auton kaipuussa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      98
      6248
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3627
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      179
      2289
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      238
      2149
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      182
      1848
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1644
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1295
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1134
    9. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      120
      1080
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1080
    Aihe