kateelliset

muuttakaavegeen

Eurajoella asuu todella kateellisia ja pimeitä ihmisiä. Suurin osa pimeitä

5

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katellisiapijoo

      Kateellisimmat ihmiset asuvat Länsi-Suomessa ja Etelä-Suomessa. Ystävällisimmät idässä ja pohjoisessa

      • Reissu-Lasse

        Käypä viipymässä muutama viikko "iloisessa" Itä-Suomessa ja totea sitten kokemusta viisaaampana miten asia on. Takavuosien slogan "Ilo elää Itä-Suomessa" on pahempaa vääristelyä kuin mitä NL aikoinaan tarjoili kansalaisilleen. Fakta on niin että Itä-Suomi on kaikista epätoivoisinta aluetta Suomessa ja se sekä näkyy että kuuluu. Etelä-Karjala on miehitettyä alue, jossa virallinen kieli on Venäjä. Koivisto tuotatti 30.000 vapaamatkustajaa nauttimaan Suomen valtion avokätisestä sosiaaliturvasta ja muilla keinoin on tullut liki toinen mokoma. Suurin osa inkerin"suomalaisista" on eläkeikäisiä, eivät opi suomen kieltä ennen kuolemaansa. Ovat sairaita, poissa työvoimasta ja suurin osa eläkkeellä tukiaisten kera. Kaikilla suomalaiset muovihampaat jotka maksaa keskituloisen veronmaksajan kahden vuoden veroäyrit. Lpr-Joensuu välissä ei ole muuta kuin metsää. Pohjois-Karjala on konkurssin partaalla. Suomen aikaansaamattomin nurkka. Pääasiallisin tulonlähde on avustusten varassa pyörivä nk. "yliopisto" jossa tutkitaan maatilamatkailun kehittämistä, kolmannenkymmenennen vuoden ajan. Lieksan vetovoima koskeaa ainoastaa Pohjois-afrikkalaisia joille annetaan kaikki mahdolliset sosiaalietuudet korotettuna potenssiin kaksi. Lieksan talous pyörii valtion somaleille maksamilla tuilla. Valtimo ja muut käpykylät ovat huumeiden käyttämöjä. Eniten toivoa Itä-Suomessa on yllättäen Kajaanissa, jossa sentään yritetään edes jotakin Oulun yliopiston tuella. Tosin yliopisto on jo ryhtynyt karsimaan rönsyjään, joten Kaijjjaanissa ollaan pian pettu-ja-korvike -taloudessa. Ken Kajaanista käy ylöspäin, saa kaiken toivonsa heittää.


    • RehellisyysMaanPerii82

      Eurajoella varsinkin yrittäjät ovat todella kateellisia. Ei kannata missään olosuhteissa luottaa paikalliseen (Eurajokilaiseen) yrittäjään. Eräskin paikallinen eläkeikäinen maanrakennusyrittäjä kusetti mennen tullen nuorta raskaana ollutta juuri paikkakunnalle muuttanutta nuortaparia. Onneksi tämä nuoripari on periksiantamatonta sorttia, ja katsoo loppuun asti edellä mainitun tapauksen. Noin neljä täysperävaunullista on soraa enemmän laskulla kuin tontilla?

      • riistäjiäsuurinosa

        Kusettajia ovat joo. Rupean antamaan niitä ilmi viranomaisille, kun tiedän ylikuormista yms. Joutuvat hankaluuksiin. Ei tarvi lällätellä sitten, kun ajelevat ylikalleilla yli 100te uusilla autoilla. Riistäjiä!!


    • Mjgog

      Näyttää nyt vähän siltä, että olisit itse 100 tonnin auton kaipuussa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      192
      4455
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3170
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2894
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      73
      2778
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2766
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2615
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2119
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      111
      1295
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1128
    Aihe