kateelliset

muuttakaavegeen

Eurajoella asuu todella kateellisia ja pimeitä ihmisiä. Suurin osa pimeitä

5

338

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katellisiapijoo

      Kateellisimmat ihmiset asuvat Länsi-Suomessa ja Etelä-Suomessa. Ystävällisimmät idässä ja pohjoisessa

      • Reissu-Lasse

        Käypä viipymässä muutama viikko "iloisessa" Itä-Suomessa ja totea sitten kokemusta viisaaampana miten asia on. Takavuosien slogan "Ilo elää Itä-Suomessa" on pahempaa vääristelyä kuin mitä NL aikoinaan tarjoili kansalaisilleen. Fakta on niin että Itä-Suomi on kaikista epätoivoisinta aluetta Suomessa ja se sekä näkyy että kuuluu. Etelä-Karjala on miehitettyä alue, jossa virallinen kieli on Venäjä. Koivisto tuotatti 30.000 vapaamatkustajaa nauttimaan Suomen valtion avokätisestä sosiaaliturvasta ja muilla keinoin on tullut liki toinen mokoma. Suurin osa inkerin"suomalaisista" on eläkeikäisiä, eivät opi suomen kieltä ennen kuolemaansa. Ovat sairaita, poissa työvoimasta ja suurin osa eläkkeellä tukiaisten kera. Kaikilla suomalaiset muovihampaat jotka maksaa keskituloisen veronmaksajan kahden vuoden veroäyrit. Lpr-Joensuu välissä ei ole muuta kuin metsää. Pohjois-Karjala on konkurssin partaalla. Suomen aikaansaamattomin nurkka. Pääasiallisin tulonlähde on avustusten varassa pyörivä nk. "yliopisto" jossa tutkitaan maatilamatkailun kehittämistä, kolmannenkymmenennen vuoden ajan. Lieksan vetovoima koskeaa ainoastaa Pohjois-afrikkalaisia joille annetaan kaikki mahdolliset sosiaalietuudet korotettuna potenssiin kaksi. Lieksan talous pyörii valtion somaleille maksamilla tuilla. Valtimo ja muut käpykylät ovat huumeiden käyttämöjä. Eniten toivoa Itä-Suomessa on yllättäen Kajaanissa, jossa sentään yritetään edes jotakin Oulun yliopiston tuella. Tosin yliopisto on jo ryhtynyt karsimaan rönsyjään, joten Kaijjjaanissa ollaan pian pettu-ja-korvike -taloudessa. Ken Kajaanista käy ylöspäin, saa kaiken toivonsa heittää.


    • RehellisyysMaanPerii82

      Eurajoella varsinkin yrittäjät ovat todella kateellisia. Ei kannata missään olosuhteissa luottaa paikalliseen (Eurajokilaiseen) yrittäjään. Eräskin paikallinen eläkeikäinen maanrakennusyrittäjä kusetti mennen tullen nuorta raskaana ollutta juuri paikkakunnalle muuttanutta nuortaparia. Onneksi tämä nuoripari on periksiantamatonta sorttia, ja katsoo loppuun asti edellä mainitun tapauksen. Noin neljä täysperävaunullista on soraa enemmän laskulla kuin tontilla?

      • riistäjiäsuurinosa

        Kusettajia ovat joo. Rupean antamaan niitä ilmi viranomaisille, kun tiedän ylikuormista yms. Joutuvat hankaluuksiin. Ei tarvi lällätellä sitten, kun ajelevat ylikalleilla yli 100te uusilla autoilla. Riistäjiä!!


    • Mjgog

      Näyttää nyt vähän siltä, että olisit itse 100 tonnin auton kaipuussa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe