Eurajoella asuu todella kateellisia ja pimeitä ihmisiä. Suurin osa pimeitä
kateelliset
5
320
Vastaukset
- katellisiapijoo
Kateellisimmat ihmiset asuvat Länsi-Suomessa ja Etelä-Suomessa. Ystävällisimmät idässä ja pohjoisessa
- Reissu-Lasse
Käypä viipymässä muutama viikko "iloisessa" Itä-Suomessa ja totea sitten kokemusta viisaaampana miten asia on. Takavuosien slogan "Ilo elää Itä-Suomessa" on pahempaa vääristelyä kuin mitä NL aikoinaan tarjoili kansalaisilleen. Fakta on niin että Itä-Suomi on kaikista epätoivoisinta aluetta Suomessa ja se sekä näkyy että kuuluu. Etelä-Karjala on miehitettyä alue, jossa virallinen kieli on Venäjä. Koivisto tuotatti 30.000 vapaamatkustajaa nauttimaan Suomen valtion avokätisestä sosiaaliturvasta ja muilla keinoin on tullut liki toinen mokoma. Suurin osa inkerin"suomalaisista" on eläkeikäisiä, eivät opi suomen kieltä ennen kuolemaansa. Ovat sairaita, poissa työvoimasta ja suurin osa eläkkeellä tukiaisten kera. Kaikilla suomalaiset muovihampaat jotka maksaa keskituloisen veronmaksajan kahden vuoden veroäyrit. Lpr-Joensuu välissä ei ole muuta kuin metsää. Pohjois-Karjala on konkurssin partaalla. Suomen aikaansaamattomin nurkka. Pääasiallisin tulonlähde on avustusten varassa pyörivä nk. "yliopisto" jossa tutkitaan maatilamatkailun kehittämistä, kolmannenkymmenennen vuoden ajan. Lieksan vetovoima koskeaa ainoastaa Pohjois-afrikkalaisia joille annetaan kaikki mahdolliset sosiaalietuudet korotettuna potenssiin kaksi. Lieksan talous pyörii valtion somaleille maksamilla tuilla. Valtimo ja muut käpykylät ovat huumeiden käyttämöjä. Eniten toivoa Itä-Suomessa on yllättäen Kajaanissa, jossa sentään yritetään edes jotakin Oulun yliopiston tuella. Tosin yliopisto on jo ryhtynyt karsimaan rönsyjään, joten Kaijjjaanissa ollaan pian pettu-ja-korvike -taloudessa. Ken Kajaanista käy ylöspäin, saa kaiken toivonsa heittää.
- RehellisyysMaanPerii82
Eurajoella varsinkin yrittäjät ovat todella kateellisia. Ei kannata missään olosuhteissa luottaa paikalliseen (Eurajokilaiseen) yrittäjään. Eräskin paikallinen eläkeikäinen maanrakennusyrittäjä kusetti mennen tullen nuorta raskaana ollutta juuri paikkakunnalle muuttanutta nuortaparia. Onneksi tämä nuoripari on periksiantamatonta sorttia, ja katsoo loppuun asti edellä mainitun tapauksen. Noin neljä täysperävaunullista on soraa enemmän laskulla kuin tontilla?
- riistäjiäsuurinosa
Kusettajia ovat joo. Rupean antamaan niitä ilmi viranomaisille, kun tiedän ylikuormista yms. Joutuvat hankaluuksiin. Ei tarvi lällätellä sitten, kun ajelevat ylikalleilla yli 100te uusilla autoilla. Riistäjiä!!
- Mjgog
Näyttää nyt vähän siltä, että olisit itse 100 tonnin auton kaipuussa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074609Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734385Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331423Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61109Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100- 67979
- 56964
- 92938