Vihaan Jumalaa

En tiedä miksi mutta olen viimevuosina alkanut enemmän vihata juuri Jumalaa. Jopa päivittäin, tuntuu että juuri hänen tekemättömyytensä takia minulla on mennyt niin huonosti ja olen joutunut turhaan kärsimään. Vaikka olin uskossa ainakin 10 vuotta.
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saatana eksyttää ihmistä katkeroitumaan. Katkeruus vie ihmistä alaspäin. Ihmistä ei ole luotu vihaamaan. Sisään kääntynyt viha sairastuttaa. Ihminen tekee hallaa itselleen, se on haitallista. Rakkaus parantaa, avaa ajattelua toivon suuntaan. Herättää kiitollisuutta. Voit valita vihan, mutta sillä on seurauksensa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


d123d123d133 kirjoitti:

En tiedä miksi mutta olen viimevuosina alkanut enemmän vihata juuri Jumalaa. Jopa päivittäin, tuntuu että juuri hänen tekemättömyytensä takia minulla on mennyt niin huonosti ja olen joutunut turhaan kärsimään. Vaikka olin uskossa ainakin 10 vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu