E paperit c papereiksi

Tuli just E paperit armeijasta. Syynä ahistus ja paniikkihäiriöt mitä sain kahtena yönä. Palveluksessa olin viikon. Nyt oon päässy kotiin ja pitäs saada muutettua nuo paperit E:stä c:hen, mutta miten? Nopeita vinkkejä nyt tulemaan. Lykkäystä sain vuoden.
51249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hullu mikä hullu, tyydy siihen. Joudut odottelemaan jonkin aikaa, että saavat armeijassa kehitettyä uuden kelpoisuusluokan, johon kaltaisesi tunkelot saadaan dumpattua niin rauhan kuin sodan ajaksi.

Äänestä
  • Kuin pullosta tullu.

    Äänestä

No sittehän se käy helposti kun ei tarvitse ku ootella, että saa vapautksen.

Äänestä

Lopetat sen pillityksen ja suoritat intin loppuun, kuin mies.

Äänestä

Kotiutuksen jälkeen olen kohentanut kuntoa, leikkauttanut silmäni ym. Miten saan resevissä B:n paperit A:ksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nakkisorimi kirjoitti:

Tuli just E paperit armeijasta. Syynä ahistus ja paniikkihäiriöt mitä sain kahtena yönä. Palveluksessa olin viikon. Nyt oon päässy kotiin ja pitäs saada muutettua nuo paperit E:stä c:hen, mutta miten? Nopeita vinkkejä nyt tulemaan. Lykkäystä sain vuoden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu