Minä ulkopaikkakuntalainen olin siellä päin ohikulkumatkalla . Säästömarketissa poikkesin. Mikä on sitä lähellä olen iso rakennus joka vielä vaiheessa. Haluan tietää mitä siihen tulee, kauppoja ja jotain mm metallialan firmoja.
Suuri rakennus Häijäässä, mitä tulossa
Bompom
8340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voin paljastaa Häijään karmivan salaisuuden: Siihen paikkaan tulee uusi Säästömarket.
Ohhoh
Minä voin paljastaa myös toisen karmivan salaisuuden. Jos joku nk. ulkopaikkakuntlainen on poikennut viime aikoina Häijään "vanhassa" säästömarketissa ja havainnut uudisrakennuksen tien toisella puolella, hän varmaan on kysynyt jo siinä vaiheessa joltakulta toiselta asiakkaalta, tai kaupan kassalta, mikä lie iso rakennus tuohon naapuriin on kohoamassa? Eli taatusti ei kyselä sellaista jälkikäteen täällä juorupalstalla, noin epätietoisin elkein? Eli puffi koko asia. Joku paikkakuntalainen taas pilailee tuossa edellä ja härnää saadakseen huomiota osakseen? Tai voihan tuo olla ihan kyseisen kauppaketjun oma mainoskin! Pidetään mölyä, tyhjästä?
Minnekkäs se juusola tulee ? Onko lopettanut koko juustola, kun Nokin löytiksestä ei saa HILMAA.
Kaikki jotka näkee tämän keskusteluketjun, älkää vaan ikinä menkö käymään tuohon spämmeripellejen mainostamaan, rumanväriseen, mustaan uuteen Säästömarkettiin. Ei ainakaan tämän vuoden puolella, ensi keväänä ehkä sitten.
Sekä Hääijään että Huittisten Säästömarketit on molemmat kuuluisia siitä, että siellä on tuotteiden hinnat (tarkoituksella) huonosti merkittynä hyllynreunoihin. Ei tioedä mitä mikäkin maksaa. Toinen asia, jos joku tuote on tarjouksessa, niin sitä tarjoushintaa ei enää saakaan kassalla, vaan kassakoneilta tulee kuitille täydet hinnat.
Ainakin 6..7 kertaa olen sekä Huittisssa että Häijäässä joutunut palaamaan kassakuitin kanssa taqisin. Sanonut että miksette te Säästömarketin per-seilijät koskaan anna niitä tarjouksenne mukaisia hintoja.
Hidas ja kassajonoja kasvattava soittelu kassalta eri puolille kauppaa, kun siellä joku juoksee katsomaan niitä oikeita hintoja.
Häijään uusi mustamarketti tulee huijaamaan entistäkin kovemmin. Kassakoneet ei tunnista enää yhden ainoatakaan tarjoushintaa.
Häijääseen tulee hyvä uusi säästömarketti. Äläkää te jauhako paskaa vaikka maalta olettekin
Mustamarketti se on se uusi kauppa. Asiakasta pissitään kassoilla linssiin entistäkin useammin ja nyt paljon suuremmalla volyymillä.
Valitettavasti myös minä olen kohdannut Häijään Säästömarketissa samankaltaista linssiinviilaamista hintojen suhteen useammin kuin kerran. Tarkistakaa ihmiset kuittinne. Ainakin takavuosina kassalla oli myös henkilö, joka ei suostunut uskomaan, että hyllyssä oli eri hinta kuin mitä koneelta tuli, en tiedä onko siellä enää töissä, koska en ole käynyt kyseisessä puljussa "hetkeen". Pari vuotta takaperin tein sen virheen, että menin tarjouksen perässä kokeeksi hakemaan yhä ainoaa tuotetta, eipä ollut koneella tarjoushintaa, ei. Sitten taas soittelurumba ja jono senkun seisoi.