Martinan tiukka sääntö

"lojaalisuuden säännöistä josta yksi menee niin, että KAVERIN MIEHEEN EI KOSKETA."

Jeremenkon puoliso tai Stefun nainen eivät olleet Marun kavereita eli siihen väliin saa vapaasti perseensä tunkea.

Sääntö on tiukka ja ehdoton - vain näin on moraali turvattu.
9517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miten joku voi olla noin tekopyhä? Mitäköhän Janna ajatteli saadessaan tietää marusta ja junosta? Oli kuitenkin pitänyt marua ystävänään. Mutta ilmeisesti maru ei sitten pitänyt jannaa ystävänä ja tässä ei ollut mitään ongelmaa?
Mut siis kamala itku marulta kun joku tekee samaa mitä hän on itse harrastanut jo vuosia. Tosin Sofialla ja steffillä tuskin edes on mitään.

Äänestä

Anne opetti aikanaa Maralle moraalisäännöt kotiopetuksena.

Aamulla Reikiä ja illalla moraalia.

Äänestä

Tosi kypsää! Teineillä on tuollaiset säännöt eli kaveri ei saa koskea toisen exään. Muutenhan noissa piireissä kaikki seurustelevat ja kierrättävät puolisoitaan jatkuvalla syötöllä. Lapset ovat kaikkien sisarpuolia, lapsipuolia, puoliserkkuja jne. Kaikki ovat nyt tai ovat olleet kaikkien isä- ja äitipuolia. Tuskin itsekään pysyvät perässä. Jos kaikki reagoisivat Martinan tavoin, olipa aikamoinen joukkotappelu pystyssä joka päivä.

Äänestä
  • Myöskään " oikeinkirjoitus" ei ole yhtään parantunut.....

    Äänestä

  • fuullaaaaafuuulaaaaaa kirjoitti:

    Myöskään " oikeinkirjoitus" ei ole yhtään parantunut.....

    Se on taattua ja varmaa kortekieltä. Natiivia.

    Äänestä

Kehittymätön tollo tää nainen on ,moraalisäännöistä olis paras olla puhumatta mitään ,kun ne ei koske itseää vaan ainoastaan muita ,itse on asiansa sössinyt ja maksaa siitä nyt,niin se elämässä vaan menee ,aikansa voi huijata ,mutta lopulta jää kiinni ,varsinkin kun on niin piittamaton ja ylimielinen muita kohtaan ---mitähän se luonteen jalostaminen tän naisen kohdalla tarkoittaa ei voi käsittää ,miten toi ääliö itsensä oikein näkee--muut ei näe kuin tyylittömän,ikääntyvän,surkimuksen

Äänestä

Selvis myös miksi Esko on sinkku :D

Äänestä

Eikö Martina ole itse aina iskenyt varattuja miehiä tietäen että heillä on tyttöystävä? Todella julma nainen, joka mielellään rikkoo toisten liittoja ja parisuhteessa pettää kumppaniaan. Miten tällaista naista voi kukaan kunnioittaa? Stefulla ja Sofialla ei ollut suhdetta, mutta Martina kävi käsiksi pelkän puhelin viestittelyn vuoksi, vaikka Stefu oli jo tuolloin SINKKU. Samaan aikaan Martinalla oli jo uusi mies kenen kanssa hän oli aiemmin pettänyt Stefua ja tästä syystä Stefu jätti Martinan. Pimeetä!

Äänestä

salarakas esittää pyhimystä. onko textailu koskemista. itse petti omaa ukkoaan, rikkoi toisten liitot. säännöt ei koske martsua itseään. mikään ei oikeuta pahoinpitelyä, eikä laitonta uhkausta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MaraMoraali kirjoitti:

"lojaalisuuden säännöistä josta yksi menee niin, että KAVERIN MIEHEEN EI KOSKETA."

Jeremenkon puoliso tai Stefun nainen eivät olleet Marun kavereita eli siihen väliin saa vapaasti perseensä tunkea.

Sääntö on tiukka ja ehdoton - vain näin on moraali turvattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu