Martina petti Hanneksen kanssa Stefania ja jäi rysän päältä kiinni. Seuraus oli se, että Stefan jätti Martinan.
Luit oikein. Stefan jätti Martinan ja tässä sitä ollaan.
Martina saa selitellä somessa mitä lystää, mutta hänestä paistaa läpi suuri katkeruus. Sofian kimppuun hän kävi ilman syytä ja nyt pyrkii kaikin keinoin vaikeuttamaan Sinkku-Stefanin elämää. Stefan teki selväksi, että heidän parisuhteensa on ohi ja paluuta entiseen ei ole ja sekös sai Martinan raivon partaalle. Martina tiedostaa sen, että entinen "luksus" on nyt menetetty ja jatkossa hän joutuu omasta tilipussistaan maksamaan kaikki kulunsa.
Se ei tule olemaan helppoa kahden lapsen yh-äidille.
Alamäki on jyrkkä ja näyttää siltä että Martina ei ole oppinut vuosien aikana mitään. Hän tarvitsee apua mm. vihanhallintaan, sillä muuten ne pienimmätkin yhteistyökumppanit kaikkoavat.
Luit oikein. Stefan jätti Martinan ja tässä sitä ollaan.
Martina saa selitellä somessa mitä lystää, mutta hänestä paistaa läpi suuri katkeruus. Sofian kimppuun hän kävi ilman syytä ja nyt pyrkii kaikin keinoin vaikeuttamaan Sinkku-Stefanin elämää. Stefan teki selväksi, että heidän parisuhteensa on ohi ja paluuta entiseen ei ole ja sekös sai Martinan raivon partaalle. Martina tiedostaa sen, että entinen "luksus" on nyt menetetty ja jatkossa hän joutuu omasta tilipussistaan maksamaan kaikki kulunsa.
Se ei tule olemaan helppoa kahden lapsen yh-äidille.
Alamäki on jyrkkä ja näyttää siltä että Martina ei ole oppinut vuosien aikana mitään. Hän tarvitsee apua mm. vihanhallintaan, sillä muuten ne pienimmätkin yhteistyökumppanit kaikkoavat.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Martinalla on mania. Tienaa 56000 euroa koko ajan. Kyllä pärjää timmi miimi hyvin! Menkää ite sossuun läskit.
Eiköhän ne viime vuoden tienestit ole jo tuhlattu. Aitolehdellä ei laukkujensa lisäksi ole muuta omaisuutta kuin tuulenhuuhtoma perse.
Mutta kun sillä on velkaa enemmän kuin niitä tuloja.
hehehhee entä maksamattomat verot, ulos otot näkyy kun osaa etsiä. verovelkaa.
matemaatikko sää oikeen luulet olevas, hä? Mitä veetun mania se semmonen on, että on verottajalle asti pystyssä? Ekkö nää pöhkö tajua, että 56 tonnia ei ole tulo eikä mikään jos vaakakipossa on vaikkapa 75: tonnin menot? Aina kun menot ylittää tulot niin sitä rahaa ei oikeesti ole vaan kulisseja pidetään velaksi yllä.
Martina petti Stefua Hanneksen kanssa ja jäi siitä kiinni. Stefan ilmoitti seuraavana päivänä fasessa ystävilleen, että vuosien parisuhde on ohi ja siitä jäi käteen ainoastaan ihana tytär, ei muuta. Näinhän tämä meni ja nyt Martina on katkera ja suoltaa blogiin ja Instaan mitä sattuu. Yrittää vieläkin kaikin keinon saada Stefua takas, mutta ei tule onnistumaan. Tilannetta ei edistä se, että pahoinpitelee viattomia naisia joiden kanssa hänen ex-miehensä on viestitellyt. Ex-miehen tekemiset eivät Martinalle enää kuulu, mutta sitä hän ei ymmärrä.
Ihan oikein Martinalle ! Niin leuhkaa kun oli ja leikki rikasta
Iiiik mä en kestä enää näiden keskenkasvuisten elämänkokemuksella kirjoitettuja kommentteja.
Samaa siis mäkin iik, siis ihan keskenkasvusii ovat, IIIIK!
Tänäänkin Martina hehkuttaa kuinka ihana päivä vaikka on surullinen erosta
Joko vuokrakämppä on löytynyt Riihimäki-Kontula väliltä? Ihanaa..
Mistä sitä tietää, vaikka saisi jäädä Tähtitorninmäelle Isabellan takia. Stefu ei ehkä halua tytärtään slummiin, vaikka Namskiksesta ei välittäisikään.
Stefun autokin oli Miss Helsinki kuvauksissa ja kotia sisustetaan. Ei se ero ole näin helposti selvä. Kohta taas lähdetään yhdessä lomalle....
Martina sisustaa Tähtitorninkadun asuntoa. Stefan on vienyt ainakin kaukoputken pois. Sitä ei ollut ikkunalla.
Voihan olla että Martina saa asua siinä.
Martina kirjoittaa että perheasiat on yksityisiä mutta kuitenkin kuvaa kotoa koko ajan ja siten ihmiset saa selville milloin mitäkin.
Esim hyvin tietää että Martina on käynyt yksin nukkumaan joka ilta kun snäppää kuvaa saunasta ym
Voisi sanoa Stefanille, että mitäs läksit. Tuollainen vampyyri pitäis kyllä tunnistaa, eikä pidä lyödä vetoa suihinottamisesta. Martinahan hankkiutui raskaaksi heti, kun mahdollista oli. Sääli vain, että Isbellä on puolet perintötekijöistä Martiinalta. No, Stefan on vasta 30 v ja tulevaisuus edessä. Toivottavasti oppi, ettei se hyvän nussitaidon omaava nainen ole välttämättä myös paras elämänkumppani.
Nimim.kasvunpaikka- Jokainen kirjoittaa omalla kokemuksellaan, et todellakaan voi tietää kenenkään keskenkasvuisuutta tahi elämänkokemusta. Mitä oma kommenttisi edustaa jos olet valmis arvioimaan muita etkä vastaa otsikkoon mikä palstan tarkoitus on.
Stefan on jättänyt Martinan ja se on oikein miehekäs teko. Kun pöly hieman laskeutuu niin hän voi jatkaa omaa elämäänsä naisystävänsä kanssa ja nauttia elämästä ilman tätä painajaista. Onnea Stefan valitsemallesi tielle, suku ja ystävät kiittävät!
Stefu on jättänyt Maran, mutta onko Mara jättänyt Stefua? Mara antaa selkeästi ymmärtää että hänen parisuhteensa ovat yksin hänen päätöksiään. Jos hän päätyy valitsemaan rahan, hän jatkaa elämää Stefun rahoituksella, oli Stefu mitä mieltä tahansa. Stefu taipuu kyllä kun Mara pistää "veitsen lapsen kurkulle". Kuvien julkaisu kiellosta huolimatta on vain lämmittelyä, pientä esimakua tulevasta.
Hyvin perinteinen ja käytetty toimintatapa tiettyjen naisten joukossa.
Koko liitto on ollut yhtä eroa ja kinastelua, väliin taas niin onnellista familytimea. Jos huhujen mukaan Stefan on pettänyt Maraa monia kertoja (tapaus Satu T. yksi), niin miksi tuollaisessa parisuhteessa kannattaa olla. Kerrankin Mara sanoi taannoin hyvin, ettei ole mitään mieltä jatkaa sotkuisessa suhteessa, elämä on lyhyt.
Ainoastaan Stefun rikkaus ja status on saanut Maran antamaan anteeksi sitä sun tätä. nyt on näytön paikka. Ja jos kuitenkin jatkavat suhdettaan, enemmin tai myöhemmin ovat samassa pisteessä. Kukaan ei ota muutenkaan enää tosissaan, ovatko eronneet vai eivät. Huomenna kaikki voi olla taas toisin - jonkun aikaa.
Ei mee Martinalla nyt hyvin. Parin viikon sisällä on kaksi miestä hänet jo jättänyt. Ensin Steffu ja sitten Hannes.
Kyllä Yh-äidin elämä on julmaa.
Hanneksen insta: people come and go, That's life".
Eli Mara jättänyt Hanskan Stefun vuoksi.
Eikä idari-Mara ole enää kirjoitellut Hanskan instaan. Liian köyhä äijä, jouti mennä. Vanha vosu luulee vielä rahakkaan saavansa.
Sekö se on se valintakriteeri nro.1? Niinhän se taisi laukaista jotain sinne päin, "ettei raha tuo onnea, mutta parisuhde voi sitä luodakin"...en tiä, on toi jotenkin tosi vieras tapa ajatella.
köyhän kanssa joutuu itse töihin, turha riidellä, riidoista ei makseta sentin senttiä. onhan kuitenkin luksuslaukut, joilla voi elvistellä.
Martsun kannattaa viedä muotilaukut huukauppakeisarille myyntiin.
Hirvaskankaan mummot voi niistä kympin kappaleelta maksaa ja sillä sais lapsilleen puuroa ja maitoa.
Steffulle riittää naisia, joten hän pärjää kyllä.
Eikö se selvä Maran instasta, että ainakin synttäreitä vietetään hulppeasti mm. Pariisin matkalla.? Se siitä tai sitten ei. Meno Tähtitorninkadulla jatkuu taas. Narinari.
Luulisin, että Martinan ystävä on vaikea olla. Saati sitten seurustelukumppani tai vielä kamalampaa olla exä. Ovatko ystävät oikeita vai " ystäviä", jotka ovat mielin kielin, ettei Mara saisi raivaria? Martina ei kestä arvostelua, joten ystävienkin tulee ilmeisesti antaa vain myönteistä palautetta. Pitemmän päälle tuo käy ahdistavaksi, ainakin itselleni kävisi. Jotenkin Marasta on tullut mielikuva, että hän pyrkii "omistamaan" esim. Eskon edelleen. Stefanin lähelle ei saa mennä edes tietä kysymään, Martina on heti haukkana paikalla, jos huomaa. Näin ovat ihmiset kertoneet omakohtaisia kokemuksiaan. Itse ainakin pelkäisin Martinan kaltaista ihmistä lähipiirissäni ja pyrkisin olemaan erilläni mahdollisimman paljon. Kalenterissa ei löytyisi tilaa hänelle enää. Mikä ystävä sellainen on, jota pitää pelätä, ettei saisi pataan?
Menes nyt välillä pyllyt pyyhkiin.
Kyllä toi lopulta yksin jää ,jos ei tyyli muutu .Enää ei pysty sanelemaan kaikkea mielensä mukaan ,plogin fanit --niistä rassukoista ei avuks ole tyhjänpäiväinen kanalauma joka häipyy kun saa toisen tyhjäpään seurattavakseen ihan sama kenet ,noitahan riittää silikoneineen ja laukkuineen,muutahan noi ei arvosta sääli kyllä
Stefu haluaa viettää aikaan tyttärensä kanssa ja toisinaan Martsu on mukana. Tämä ei tarkoita siis parisuhdetta. Sekä Mara että Steffu ovat julkisesti myöntäneet että eivät ole enää yhdessä. Näin se vaan on. Onhan niitä muitakin eronneita pariskuntia, jotka asuvat saman katon alla hetken eron jälkeen varsinkin jos muksu on tehty.
Niinkö on asiat? Vai näinkö haluaisit asian olla?
Käys äkkiä tsekkaa Stefun parisuhdestatus fb:ssa! Muista sit raportoida tänne.
Hitsi kun kerkisit ennen mua :) Status check ja vähän äkkiä!!! Täällä ollaan niin tosissaan.