Mua on jokseenkin järkyttänyt tämmönen juttu: Sen jälkeen kun mulla ei pitkiin aikoihin ole missään kaulan/niskan alueella esiintynyt kummempaa aknea, niin yllättäen viime päivinä niskan molemmille laidoille täysin symmetrisesti ja samanaikaisesti on kehittynyt sellaiset isot syvällä olevat rasvakertymät tai mitkä lie, mitä on tosi vaikee puristaa.. Mutta patit alkaa olemaan siis aika isot ja aristavat jo.. Onko kellekään koskaan käynyt mitään vastaavaa? Oikeesti pistää ihmetteleen kun ne on täydellisen samanaikaisesti ja symmetrisesti tullu ihan tyhjästä.
symmetristä aknea
wtfO_O
2524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heippa. Mulla itsellä tuli akne symmetrisesti ympäri kroppaa. Aina kun yhdet paikat parani, akne levisi jo seuraavaan paikkaan parettain. Siis molemmat pakarat, molemmat olkapäät jne. Nyt Roaa syöneenä puolisen vuotta voin jo pikkuhiljaa huokaista, tiedä vain kuinka pitkään kuuri auttaa. Epäilen hiukan, että kesään mennessä iho alkaa taas kukkia. Jään katsomaan.
aika hassua, mulla on.. n. keski- vaikea ehkä hieman lievähkö akne. menee näin: leuassa paljon finnejä, nenässä vähän ja silmien välissä ei yhtää. leuasta lähtee ja menee poskiin jolloin leuassa ei ole paljon finnejä, mutta nenässä paljon jasillee