Maran raha vai rakkaus?

Selväksi tuli ettei martina rakastu mieheen ilman rahaa. Hannes olisi ollut kaikin puolin hälle sopiva, mutta kun tähtitorninmäeltä vain 10 minuuttia itään päin on liikaa. Säälittävä tuo kuvio on, Martina ja Stefan on molemmat nolanneet itsensä niin pahasti että tuskin mikään yhteenpaluu/kihlaus enää mainetta parantaa.
9599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Rakastui Hannekseen, mutta valitsi rahan.

Äänestä

Surkuhupaisaa luettavaa heidän elämä. Luulen että Stefan pettää aina Martinaa ja hän kostaa lihaksikkailla miehillä. Kuinkahan yleistä noiden sukupuolitaudit on kun sekoilevat kaverin ja kaverin kaveriin. ? Voi olla että haavaa on muuallakin kun selässä 😂😂😂
Yhtään hymyä ei tuolla Pariisissa oo viel tullut. Hanneksen kanssa hymy oli herkässä.
Toivottavasti Sofia saa kunnon korvaukset ja paljastaisi ne viestit! Ei kai stefankaan ihan syytön ole.

Äänestä

Voi tulla kalliiksi Martinalle ottaa stefu takaisin. Se on sama kuin myöntäisi että yhdessä ollaan vaan rahan takia. Tai no, tulihan tää ilmi jo esim siitä laukku-haastattelusta. Palaamalla tuohon suhteeseen Martina hyväksyy sen että stefulla on muita naisia ja hän itse on maksettu nainen joka ei voi kuviota edes kritisoida ettei mee rahahanat kiinni. En tiedä miksi Suomessa vuonna 2017 joku omillaan toimeentuleva valitsisi tämän vaihtoehdon. Martinan kohdalla pahasti ristiriidassa hänen alpha-naaras imagonsa kanssa :D esitetään niin kovaa ja todellisuudessa ollaan miehen rahatossun alla. Voi voi.

Äänestä
  • Kyllähän niillä tunteita on toisiaan kohtaan, kun jatkuvasti palaavat yhteen.

    2Äänestä

  • Olisko Maralla jotain salaisuuksia ja uhkaa paljastaa ellei pääse lomille/matkoille.
    Ei ole kauaakaan aikaa kun oikeudessa puitiin muuatta huumejuttua, M siinä vahvasti epäiltynä.

    Äänestä

  • kustaapölhö kirjoitti:

    Olisko Maralla jotain salaisuuksia ja uhkaa paljastaa ellei pääse lomille/matkoille.
    Ei ole kauaakaan aikaa kun oikeudessa puitiin muuatta huumejuttua, M siinä vahvasti epäiltynä.

    Miten Martina omilla jutuillaan Stefua kiristäisi? Mietis nyt ensin pöljä.

    Äänestä

  • Ei Maran vaan Stefun. Minkälaisia bisneksiä Stefulla on ? Kestääkö kaikki päivän valon?

    Äänestä

  • Sairastamenoa kirjoitti:

    Ei Maran vaan Stefun. Minkälaisia bisneksiä Stefulla on ? Kestääkö kaikki päivän valon?

    Eiköhän kiristämisessä kyse oo pienestä ihmisestä jonka nimi alkaa iillä...
    Tuskin on stefun bisneksistä mitään, eikös se vaan mällää isänsä perintörahoja eikä oikeastaan edes tee töitä? Sitä en tiedä mitä alkaa tehdä kun rahat loppuu mutta kai suvun piiristä joku suojatyöpaikka löytyy ettei tarvi huumekauppiaaksi ryhtyä...

    Äänestä

Mutta on tai ei nyt yhdessä, ei tule olemaan kauaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ahahxgsn kirjoitti:

Selväksi tuli ettei martina rakastu mieheen ilman rahaa. Hannes olisi ollut kaikin puolin hälle sopiva, mutta kun tähtitorninmäeltä vain 10 minuuttia itään päin on liikaa. Säälittävä tuo kuvio on, Martina ja Stefan on molemmat nolanneet itsensä niin pahasti että tuskin mikään yhteenpaluu/kihlaus enää mainetta parantaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu