IPU tarvitsee kaikkia innostavan johtajan

räväkkä.linija

Joko olette päässeet selvyyteen puolueen uudesta luotsista?

Kansallismielinen ja julkisuutta pelkäämätön kansankiihottaja olisi tie varmaan nousuun.

9

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näissäkö.johtaja-ainesta
    • tiedot-hukassa

      Lyytikäinen nyt ainakaan ei ole uskovainen joten siitä piste. Muut asiat ei vaalikoneesta selvinneet.

    • Toivottavasti-paras

      Ei tietenkään uudesta luotsista ole selvyyttä. Puoluekokous hänet valitsee.

    • hallituksen.tuki

      Nykyinen IPUn puoluesihteeri Henri Aitakari on vahvoilla uudeksi puheenjohtajaksi.

      • Turussa-tavataan

        Henri onkin järkimiehiä. Kokemusta ja osaamistakin löytyy.


    • jollei-jo

      Onko sinivihreä ehdolla? Siinä olisi kyky joka pystyy tuhoamaan koko Suomen.

    • Henristä_PJ

      Luoman Ilkka blogissaan esittää Soinia IPU:n puheenjohtajaksi. Minuahan ainakin Soinin puheenjohtajuus innostaa kovastikin - eroamaan. Vaikka tulisi Sinisen Tulevaisuuden ministerit kaupan päälle, niitä joutuisi vain häpeämään.

      • Aitakarin.tukija

        Luoma paljastaa tuossa blogikirjoituksessaan mitä miehiä hän oikeasti on.

        Olen samaa mieltä että Henkasta saadaan hyvä PJ.


    • konservatiivit

      20 vuotta mennyt eikä kukaan tiedä mikä on IPUn linja kansantaloudessa. Voisivat edes ehdokkat nyt sanoa ovatko kapitalisteja vai kommunisteja. Suomessa toimii nyt kommunistinen eduskunta joka rosvoaa kansalta rahat pörssin kautta rikkaille eikä IPU ole huomannut mitään. IPU voisi nyt olla ainoa puolue joka ei kannata rikollista varastamista kansalta vaan voisi rehellisesti sanoa olevansa kansan puolella rosvoja vastaan. EU on kopmmunistivaltio ja siksi me ipulaiset emme halunneet EUhun 1994.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3920
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      85
      3343
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2795
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2689
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      70
      2642
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      23
      2402
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2342
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2215
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      39
      2042
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1936
    Aihe