Paljonko rahaa menee patruunaa kohden itseladaten harjoituspaukkuja ?
20 askin laatikko on noin 60 € kaupasta hakien joten paljoa ei viitsi kaudessa harjoitella näillä hinnoilla. Entä jos lataisin itse niin paljonko tulee hinnaksi patruuna kohden jos hylsyn hintaa ei lasketa ?
45-70 hinta itseladaten ?
6
265
Vastaukset
- kooklellalöytyy
Riippuu ihan siitä mitä laskee kustannuksiin mukaan. Tarvitset latausvälineet ja ne eivät ole ilmaisia. Lisäksi hylsyjä pitää välillä trimmailla ja puhdistella. Lataaminenhan ei paljoa maksa ja luotien, nallien ym. hinnat saat kun vähän viitsit kookletella. Hinta pyörii luodista riippuen 50s hujakoilla/patruuna ilman latausvermeiden kustannuksia.
- Huuhgff
Latausohjeet on noin 600e luokkaa ja kestävät kauan joten taidanpa ostaa jos alle euroon itse lataa.
- Ruuti45
Ohjeet heh. Tarkoitin laitteet
- latailija
Alle 200. Vasarasetti, nallitin, vaaka, hylsynpidin nallittimeen ja öljy.
- vasraton
Eihän vasarasetissä tarvita ljyä ?
- latailija
Joo, ei välttämättä, mutta vielä juohevammin hylsy irtoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 953323
- 883063
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201903- 681882
- 381837
- 211731
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341419Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91329- 481327