Kumpiko älykkäämpi?

Porilaiset, kummassa on enemmän älyllistä elämää, Jazzeilla patsastelevassa kaljussa tatuoidussa vartijassa vai portinpieleen väännetyssä lämpimässä koiranpaskassa? Koska kysymys on niin helppo, ei oikein vastanneiden kesken arvota eikä jaeta mitään.
9250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kuukkariin kannettu äänekäs koiranpaska on oikea vastaus.

Äänestä

Totta, ja se koiranpaskan hajuhan alkoi kun muutit portinpieleemme.

Äänestä
  • Kerropas "ÄäniKuukkarista". Miltä se tuntuu kun aina haisee oli yksin tai porukassa? Taidat pitää tunteesta.

    Äänestä

Vastaan sinulle että mukavaltahan se tuntuu kun varakkaana henkilönä haisee rahalle, ei pelkälle koiranpaskalle niinkuin sinä! Ps. laita se roskiksen kansi kiinni joka kerta kun käyt dyykkaamassa ruuanjämiä roskiksestamme.

Äänestä

Koiranpaskalla on ainakin enemmän älyllistä elämää kuin nimim. ÄäniKuukkarista.

Äänestä

Tämä ei ollut ilmeisesti tarkoitettu ymmärrettäväksi muille kuin kirjoittajalle itselleen
tosin ei mitään uutta porista tämäkään, tuppukylän sisäpiirin kirjoitelmia.

mutta tässä avauksessa on se porilaisen älyllinen elämä kukoistuksessaan

Äänestä

Aloittaja taitaa olla jostakin kateellinen sille kaljupäiselle ja tatuoidulle vartijalle, joka patsastelee jazzeilla. Aiheutuuko kateus siitä kun aloittaja joutuu ostamaan lipun ja vartija saa palkkaa patsastellessaan jazzeilla? Vai aiheutuuko kateus vartijan ulkoisesta habituksesta? Entä vartijan älykkyys? Jospa vartija opiskelee yliopistolla ja tienaa rahaa vartijan hommissa.

Äänestä
  • Jospa vartija onkin jo valmis sairaanhoitaja. Psykiatrisessa sairaalassa. Kuten yksi heistä on.

    Äänestä

Vartija voi olla psykiatrisessa sairaalassa mutta aina vain korkeintaan potilaana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄäniKuukkarista kirjoitti:

Porilaiset, kummassa on enemmän älyllistä elämää, Jazzeilla patsastelevassa kaljussa tatuoidussa vartijassa vai portinpieleen väännetyssä lämpimässä koiranpaskassa? Koska kysymys on niin helppo, ei oikein vastanneiden kesken arvota eikä jaeta mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu