Minulla on TPS:n Saku Koivun valkopohjainen pelipaita / fanipaita ylimääräisenä ja ajattelin laittaa sen myyntiin. Osaisiko joku sanoa mitä siitä voisi pyytää?
TPS Saku Koivu pelipaita
14
4243
Vastaukset
- Peluri__
25€ käypä hinta, jos puhdas ja ehjä
- PP-
Oletko jo kyseisen paidan myynyt?
- Tuutikki-85
En ole vielä myynyt.
- PP-
Jos sinulla on edelleen paita myymättä niin olisiko mahdollista nähdä kuvaa paidasta?
- Ivanpilaaja
Tuskinpa tuosta 25 euroa saa... 2500 voisi ehkä kuulostaa jo paremmalta? Kannattaa laittaa ns. kyrvät jonoon ja katsoa, kenellä riittää ihan oikeasti kiinnostusta.
- Ivanpilaaja
...Lue: Jos siis kyseessä on _fanipaita_, niin se on melkoisen arvokas. Jos taas kyseessä on _aito pelaajan pelipaita_, niin se on aivan helvetin arvokas. Missään tapauksessa ei kannata ihan pikkuroposilla myydä.
- Tuutikki-85
Ivanpilaaja kirjoitti:
...Lue: Jos siis kyseessä on _fanipaita_, niin se on melkoisen arvokas. Jos taas kyseessä on _aito pelaajan pelipaita_, niin se on aivan helvetin arvokas. Missään tapauksessa ei kannata ihan pikkuroposilla myydä.
Kiitos vastauksesta. Mistä erottaa aidon pelipaidan ja fanipaidan? Ja mitä kautta paitaa kannattaisi alkaa myymään?
- Ivanpilaaja
Paras tapa erottaa paita paidasta on tietää, mistä se on peräisin(!?).
Fanipaidoissa erilaiset tunnukset on tyypillisesti painettu paitaan, pelipaidoissa käytetään usein ompelua. Samoin fanirekvisiitan ja peliasun materiaalit ja muotoilu usein eroavat toisistaan... Pelipaidassa voi lisäksi olla erityisiä virallisia tunnuksia, sekä tietty pelaamisen jälkiä, jos paita on ollut käytössä.
Fanipaidalle tuo arvoa ikä ja legendapelaajan tunnukset - pelipaidalle samat tekijät aitous ja uniikkius sekä kulttistatus, tavoitellun keräilyesineen asema.
Paidan alkuperä ja arvo kannattaa ensin selvittää tarkemmin, ja mahdollista ostettavaksi tarjoamista voi varmaan kokeilla sopivin lähtöhinnoin esim. jossain aiheisiin vihkiytyneillä yhteisöfoorumeilla tai huutokaupassa.
- Ykkösetverygood
10 egua
- ApinaaKoijataanApinaaPum
Varmaan aika sopiva hinta.
T:Tamperelainen - Jooben
Vieläkös olisi paita tallessa ja tarjolla?
- HuolestunutTurkulainen
Ei luoja ihmiset hommatkaa elämä.
- Anonyymi
Itseltänikin löytyy valkopohjainen Saku Koivun nimellä oleva fanipaita. Ostin sen joskus 1994 tai 1995. Se oli sitä aikaa kun koulun liikuntatunneilla oli luistelua ja jokainen joka omisti jonkun joukkueen fanipaidan pisti sen päälleen ja eikun pelaamaan. Koulun naamiaisissa oli sama juttu, koulun oppilaita kulki kyseisenä päivänä suosikkijoukkueidensa fanipaidat päällä. Pahimpia kärhämiä ei syntynyt, mitä nyt yhden joukkueen fanipaitoja pitäneet saivat ruokalassa kuulla huudon kuinka heidän joukkueensa vajoaa p**kaan!
- Anonyymi
Kuka semmoisen enää ostaa, kun tunnelma Isomäki-areenalla Porissa kiristyi ottelun lopulla, kun osa lapsellisista, vähä-älyisistäj TPS-kannattajista tuhosi Isomäen oman katsomonosansa penkkejä. Paikalla olleen Ylen toimittajan mukaan ainakin 12 penkkiä oli rikki, joista kolme oli revitty irti.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252480Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531773Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111134Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2981044- 259982
- 146903
- 56874
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110769Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9767- 46745