Nyt kun Helsingissä on kaikkiin autoihin laitettu uusi pääte niin samassa yhteydessä piti laittaa kupuihin Taksi helsingin logo ja auton kylkiin myös joko teipit tai magneettitarrat. Ei näköjään koskenut kaikkia. Kovasen autot ne jatkavat vanhalla tyylillä. Miksi?
Cabonline ja Kovanen/Mankkaan taksi
20
1552
Vastaukset
- nimimepätietoinen
Ajavatko ko yhtiöitten autot sitten Taksihelsingin välittämiä kyytejä? Ei kai se että omistaa Helsingissä taksiluvan, tarkoita sitä että automaattisesti pitää kuulua Taksihelsingin välityspalveluun?
Tosin tuossa yhtenä päivänä näin auton, jossa oli sekä Taksihelsingin, että Menevän teipit, eli kalastaako Halminen kahdella verkolla?- ajavat
Ajavat.
- sasasas332rre
Samaa minäkin olen ihmetellyt. Olisi mukava tietää miten on mahdollista?
- HosumallaTuleeHyvääVai
Voi vee ! Kun joku laki tai päätös tulee meille jo edellätävänä päivänä se on jo meillä käytössä! Euroopassa katsotaan ensin onko tuo uusi laki/ päätös hyvä ja jos on niin sitten siirytään siihen muuten ei.
- OsakasIhmettelee
Oudolta tuntuu että pidetään mukana välityksessä. Ilmeisesti säännöt eivät koske kaikkia. Tähän pitää puuttua.
- Vanhaukkomestari
Odotas vaan kun vapautuu ensi vuonna. Tulee varmasti varsinaisia kuningas ratkasuja. Cabonline ajaa kaikkea muutakun lähitaksia. Helsingissä tulee varmasti laskemaan autojen tuotot ja sitä kautta lappua luukulle. Mutta taksi helsinki jatkaa vaan nyöristelyä näitä muutamaa kohtaan. Selkeesti tietoista toimintaa. P.s kovasen kyljissä joissain on aivan pienet taksi helsinki tarrat. Miksi pienet? Kun suurimpaan osaan autoja on pakotettu prä ttää navetan kokosilla kirjaimilla. Tai onhan tietenkin mahdollisuus ottaa magneetit. Erikoista on kyllä. Se on niin että helsinkiin tulee tulevaisuudessa uusi välitys keskus joka myös palvelee autoja ja asiakkaita. Ugh.
- Selvä.tapaus
On päivänselvää, jos yhtä kakkua on jakamassa entisen1500 jakajan sijaan 3000 jakajaa, ei kaikille riitä enää yhtä suurta siivua jaettavaksi. Luuliko joku muuta?
- SelvityksessäOn
Kovasen myynti käynnisti selvitykset taksihelsingissä ja päätös tulee. Ennemmin tai myöhemmin mutta tulee takuuvarmasti.
- Odotellaan
Sitä odotellessa...
- 635gdgbcbzpp
Eikös Mankkaan taksilta lähtenyt tarkastajan hommat pois? Onko tietoa aikataulusta milloin tämä K:n, Mankkaan taksin ja Helsingin taksipalvelun muita sorsiva toiminta saadaan aisoihin? Näinhän se ei voi jatkua.
- Huulipyörykkä
Kovanen ja Mankkaa ratsastaa Taksi Helsingin keskuksella niin kauan kuin kilpailuasiamies katsoo Taksi Helsingin olevan määräävässä markkina-asemassa. (kts. aiemmat Valiota koskevat päätökset). Sen jälkeen lentävät pihalle. Ts. Kovasella ja Mankkaalla on tasan vuosi aikaa jakaa asiakkailleen Cabonlinen mainoksia ratsastaen TAKSI HELSINGIN välityskeskuksella. Eikö olekin soma solutautumisstrategia?
- hupilinna
Nyt on Kovasen kupuihin tullut samanlaiset tarrat kuin muissakin TaksiHelsingin autoissa.....
- Huulipyörykkä
Väliaikaista kaikki on vain.
- Pyörykkähuuli
Koska HTD:n (Helsingin Taksi Data:n) johdossa olevilla nössyköillä ei ole ollut munaa heittää Kovasta ulos. HTD:n säännöissähän jäsen ei saa olla muun taksivälitysjärjestelmän alaisuudessa oleva auto. Kovanen ja Mankkaan taksi ei tarkoita että niiden autot olisivat yhden juridisen yhtiön alla toimivia autokuntia, ehei. Ko. nimisten konsernien alla toimivat autot ovat useiden eri yhtiäöiden nimissä toimivia autokuntia joille yhteinen toimintakeskus on ko. yhtiöiden kattonimen nimissä toimiva välityskeskus. Pitäisi juridisesti olla päivänselvää että ko. menettely on vähintään kyseenalaista HTD:n sääntöihin nähden.....lukija odottaa ja lehti jatkaa kuultuaan HTD:n kannan ja toimenpiteet.
- TottaTuriset
Valitettavasti kirjoitit asiaa. Näin se juuri on.
- 343243434
muun taksivälitysjärjestelmän alaisuudessa oleva auto
Niin kolmannen osapuolen välitysohjelma. Oma saa olla.
- Lomienjälkeen
Lomien jälkeen tapahtuu.
- jj43242424
Samaa kuullut.
- HyväHomma
Hyvä on syytäkin.
- Anonyymi
Ja nyt Caboline vaan toivoisi että eroon pääsisi eroon koko höskästä, kalliiksi tuli Suomi valtaus .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855