Ottaessani maksukanavapaketin, oletin että mainoksia ei tarvitse katsoa. Oletin väärin,niillä vasta mainoksia tuleekin! Miksi heIvetissä siis joudun maksamaan siitä että pitää katsella mainoksia??
Mainokset maksukanavilla
5
2255
Vastaukset
- Anonyymi
SAMAA MIELTÄ. HALUAISIN KATSOA JUURI ILMAN MAINOKSIA.KUN NE PIENELLÄ VAIVALLA LÖYTYY NETISTÄ JÄTÄN MAKSAMATTA.
- Anonyymi
"SAMAA MIELTÄ. HALUAISIN KATSOA JUURI ILMAN MAINOKSIA.KUN NE PIENELLÄ VAIVALLA LÖYTYY NETISTÄ JÄTÄN MAKSAMATTA."
Miksi etsit mainoksia netistä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"SAMAA MIELTÄ. HALUAISIN KATSOA JUURI ILMAN MAINOKSIA.KUN NE PIENELLÄ VAIVALLA LÖYTYY NETISTÄ JÄTÄN MAKSAMATTA."
Miksi etsit mainoksia netistä?Hän varmaan tarkoitti öhöm - Torrentteja tms. ilmaisia videontoistopalveluja...
- Anonyymi
Netistäkin saa mainoksia jos haluaa halvemmalla; kun maksaa enemmän, ei ole mainoksia.
Joko toinen monitori tai kytkentä myös tv:henn; kaksi monitoria on ihan sopiva, ja ehkä kolme (tietokoneessa kolme hdmi 2.1 tms ja riittävät full hd:t tai 4K:t kaikillekin, joista 4K tosin maksaa enemmän kuin fhd), että voi olla esim. netti ja kaksi ohjelmaa pyörien.
Tv:tkin saa nettiin, jos ei välitä yksityisyydestä ja tietoturvasta ja että ne vanhenee (8v?).
Linuksille PC ei taida olla netissä palveluita, mutta ehkä joku lisäke, mutten tiedä vielä.
Windows vain netti-tv:tä varten ei tosin tarvii kummempaa tietoturvaa kunhan tuki sille jatkuu.
Sitten voi ostaa DVD:tä (fhd, 4k) ja nauhoittaa elokuvia, kun se vielä on mahdollista (ehkei TV5:llä, mutta olen sen jo poistanut listaltani, vaikkei katastrofi ennen ollutkaan, mutta nyt tuli ponnari kesken elokuvaa ja muistutti muutamasta muustakin ikävästä asiasta sitä ennen, mutta nyt menee yli sietokyvyn, ja jää nähtäväksi noiden muidenkin kanavien suhteen) ilman, että mainoksia tulee elokuvan aikanakin, niin kuin keskellä elokuvaa ponnareita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172393
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684