Ottaessani maksukanavapaketin, oletin että mainoksia ei tarvitse katsoa. Oletin väärin,niillä vasta mainoksia tuleekin! Miksi heIvetissä siis joudun maksamaan siitä että pitää katsella mainoksia??
Mainokset maksukanavilla
5
2416
Vastaukset
- Anonyymi
SAMAA MIELTÄ. HALUAISIN KATSOA JUURI ILMAN MAINOKSIA.KUN NE PIENELLÄ VAIVALLA LÖYTYY NETISTÄ JÄTÄN MAKSAMATTA.
- Anonyymi
"SAMAA MIELTÄ. HALUAISIN KATSOA JUURI ILMAN MAINOKSIA.KUN NE PIENELLÄ VAIVALLA LÖYTYY NETISTÄ JÄTÄN MAKSAMATTA."
Miksi etsit mainoksia netistä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"SAMAA MIELTÄ. HALUAISIN KATSOA JUURI ILMAN MAINOKSIA.KUN NE PIENELLÄ VAIVALLA LÖYTYY NETISTÄ JÄTÄN MAKSAMATTA."
Miksi etsit mainoksia netistä?Hän varmaan tarkoitti öhöm - Torrentteja tms. ilmaisia videontoistopalveluja...
- Anonyymi
Netistäkin saa mainoksia jos haluaa halvemmalla; kun maksaa enemmän, ei ole mainoksia.
Joko toinen monitori tai kytkentä myös tv:henn; kaksi monitoria on ihan sopiva, ja ehkä kolme (tietokoneessa kolme hdmi 2.1 tms ja riittävät full hd:t tai 4K:t kaikillekin, joista 4K tosin maksaa enemmän kuin fhd), että voi olla esim. netti ja kaksi ohjelmaa pyörien.
Tv:tkin saa nettiin, jos ei välitä yksityisyydestä ja tietoturvasta ja että ne vanhenee (8v?).
Linuksille PC ei taida olla netissä palveluita, mutta ehkä joku lisäke, mutten tiedä vielä.
Windows vain netti-tv:tä varten ei tosin tarvii kummempaa tietoturvaa kunhan tuki sille jatkuu.
Sitten voi ostaa DVD:tä (fhd, 4k) ja nauhoittaa elokuvia, kun se vielä on mahdollista (ehkei TV5:llä, mutta olen sen jo poistanut listaltani, vaikkei katastrofi ennen ollutkaan, mutta nyt tuli ponnari kesken elokuvaa ja muistutti muutamasta muustakin ikävästä asiasta sitä ennen, mutta nyt menee yli sietokyvyn, ja jää nähtäväksi noiden muidenkin kanavien suhteen) ilman, että mainoksia tulee elokuvan aikanakin, niin kuin keskellä elokuvaa ponnareita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353