Tuksu morsiuspuvussa

Siellä poseeraa nyt Tuksu morsiuspuvussa Tukholmassa. Puku on uusi, nyt vaan odotellaan sopivaa miestä. Kyllä, miestä ei ole mutta nyt niitä varmasti ilmestyy useampi kun näkevät tämän puvun.

Noh, sarkasmi sikseen, tämän surullisempaa näkyä en muista nähneeni Tuksun elämässä. Siellä siis äiti kuvaa aikuista tytärtään hääpuvussa eikä häistä ole tietoakaan. Tuksulla on uusi peruukki, asuun kuuluva tiara on laitettu niin että peruukki melkein tippuu. Melkoinen keisarin uudet vaatteet-tilanne, kukaan ei uskalla laittaa mitään kriittistä, säälin aistii kommenteista. Vaikuttaa että perhekin on luovuttanut, tajuavat varmaan että mitään ei ole enää tehtävissä. Sekoaminen on tosiasia ja nyt lasketaan päiviä siihen koska tuksu päätyy hoitoon.

Puku muuten painaa 23kg, eli siinä selitys Tuksun laihtumiselle, näppärä tapa laihtua: puku pois päältä ja on yhtäkkiä 23kg kevyempi!
141372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kyllä olisi Johannan kannattanut pitää kaksin käsin Artosta kiinni,
siinä olis ollu Johannelle kunnollinen ja hyvä mies!

Äänestä

Mua kiinnostaisi tietää paljonko tää 23 kilon luomus on Ali Expressissä maksanut?

Äänestä

”Veijo Lalli: totuuksia sinusta; ajoit Emelie Andersson päälle autolla vuosikausia sitten niin että kyseinen nainen meinasi kuolla konepellin päälle!!!! Sinun äitisi sanoi ettei olemassa minkäänlaista rakkautta, ei edes äidin ja lapsen välistä rakkautta. Joten olet jo valmiiksi kieroutunut!!!! Törkeintä oli se, että sanoit ääneen, että oli oikein että Jeesus Kristus ristiinnaulittiin; Hän kuulemma ansaitsi sen kansankiihottajana. Veijo: kaikki muut synnit annetaan anteeksi paitsi Pyhän Hengen Pilkka.” (Fb 24.11.)
”Veijo Lalli; olet Juudas! Tämä biisi on sulle! (Lady Gaga – Judas)”
”Ensin annat musta törkyjutun Seiskalle ja sen jälkeen MUN pitäisi vielö pyytää anteeksi sulta persläpi!1”
”

Äänestä
  • Täyttä huttua tunkerolta. Emelie (silloinen Siw seurusteli aikoinaan Lallin kanssa) Lalli ja Emelie edelleen kavereita keskenään. Vielä tähän haluan lisätä että joissain palstoilla oli juttuja että Emelie olisi ostannut sateenkaaren talon, ei se ei pidä paikkansa (ellei asia ole muuttunnut sitten viime viikon) Emelie sietää tunkkia sen takia että hän pitää tunkin vanhemmista. (tosin minun käsityksen mukaan ( Emelien juttujen perusteella) tunkeron kanssa ystävyys päättynyt, ainakin hetkellisesti. (Kale setä kun pisti tunkeron ulos huushollista)

    Äänestä

  • sisäpiiriloviisa kirjoitti:

    Täyttä huttua tunkerolta. Emelie (silloinen Siw seurusteli aikoinaan Lallin kanssa) Lalli ja Emelie edelleen kavereita keskenään. Vielä tähän haluan lisätä että joissain palstoilla oli juttuja että Emelie olisi ostannut sateenkaaren talon, ei se ei pidä paikkansa (ellei asia ole muuttunnut sitten viime viikon) Emelie sietää tunkkia sen takia että hän pitää tunkin vanhemmista. (tosin minun käsityksen mukaan ( Emelien juttujen perusteella) tunkeron kanssa ystävyys päättynyt, ainakin hetkellisesti. (Kale setä kun pisti tunkeron ulos huushollista)

    Oi Oi missä TUKSU tule auttamaan emmeliie putki rajusti päällä det kallas brenu.

    Äänestä

Peruukkikuvissa hiusraja on hyvin korkealla, onko todella kaljuuntunut....

Äänestä

Oi tämä niin kaunis lady joka on aina niin huolitellun näköinen kauniine meikkeineen ja maalattuine kauniine huulinen ja nyt vielä morsius puvussa, nyt mie romahan;-)

Äänestä

Korjaus kiinanpuvun painoon. 2,3 kg painaa kiinan ihme eikä 23kg. Tunkilla on tapana aina hivenen lisätä tuksu lisää juttuun kuin juttuun. Pari viime yötä mennyt vauhdilla ja jokin skandaali on tulossa.

Äänestä
  • Niinhän siinä sitten kävi. Viikkari jätti rannalle. - Nyt viettää kuitenkin Tukholmassa suuria spektaakkelisia synttäreitään isin ja äidin kanssa - yksin.

    Äänestä

Ilmeisesti Tukiaiset kävivät Julian haudalla juhannusmatkan aikaan. Tuksu oli sinne jättänyt kiven päälle Tel Avivista tuomansa tekokukka-diadeemin. Kiven eteen on istutettu ruusupuska (vaaleanpunaiset kukat), joka kasvaessaan peittää koko kiven. Julian kai aikoinaan askartelema diabetes-ranneke, useita tyhjiä kynttilälyhtyjä kiven edessä ja takana sekä muutama pieni ja suurempi enkelihahmo. - Jostain syystä käyntiä ei tällä kertaa mainostettu kuvin, eikä juuri sanallisestikaan kuin sivulauseessa.

Äänestä
  • Mistä tuossa valitetaan? Suomeksi siinä todetaaan muutama tosiasia. Piste.

    Äänestä

Johanna kirjoitti facessaan itsestään kolmannessa persoonassa:

"Johanna Tukiainen syntymäpäivät 39-vuotta, juhlat Tukholmassa joita jatketaan vielä viikon alussa, jolloin paikalle pääsee tulemaan vielä enemmän ystäviä ja vasta heidän tullessaan paikalle nautitaan myös synttärikakku. Juhlissa mukana olivat Max ja Angel pomeranian koirieni lisäksi Isabella mopsi juhlavaatteissa. Sekä Johannan vanhemmat Marja ja Markku Tukiainen sekä pari ruotsalaista tuttavaa.

Saahan sitä haaveilla, niinkuin kaikesta muustakin, kuten miehestä, lapsesta, tähteydestä jne. Ei ollut tuttavia kuvissa. Ehkä sitten ensi vuonna uusiksi?

Äänestä

Täysi floppi oli synttärit, ketään ei tullut. Sisko ja veikkakin ottivat hatkat. Kolme asuvaihtoa turhaan pallorilli bileissä, makkarat ja freealcohol eivät tehneet kauppaansa. Hienot bileet omasta mielestä kun puhuu itsestään kolmannessa persoonassa.

Äänestä

Mutta missä on Loora ? hävisi aivan yhtäkkiä kokonaan. Niinkuin kaikki muutkin tähän mennessä ovat jossain vaiheessa hävinneet. Kolmannessa persoonassa itsestään puhuva ei ole Looraa jälkikäteen haukkunut , miksi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hääpuku kirjoitti:

Siellä poseeraa nyt Tuksu morsiuspuvussa Tukholmassa. Puku on uusi, nyt vaan odotellaan sopivaa miestä. Kyllä, miestä ei ole mutta nyt niitä varmasti ilmestyy useampi kun näkevät tämän puvun.

Noh, sarkasmi sikseen, tämän surullisempaa näkyä en muista nähneeni Tuksun elämässä. Siellä siis äiti kuvaa aikuista tytärtään hääpuvussa eikä häistä ole tietoakaan. Tuksulla on uusi peruukki, asuun kuuluva tiara on laitettu niin että peruukki melkein tippuu. Melkoinen keisarin uudet vaatteet-tilanne, kukaan ei uskalla laittaa mitään kriittistä, säälin aistii kommenteista. Vaikuttaa että perhekin on luovuttanut, tajuavat varmaan että mitään ei ole enää tehtävissä. Sekoaminen on tosiasia ja nyt lasketaan päiviä siihen koska tuksu päätyy hoitoon.

Puku muuten painaa 23kg, eli siinä selitys Tuksun laihtumiselle, näppärä tapa laihtua: puku pois päältä ja on yhtäkkiä 23kg kevyempi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu