Onnistuu ainoastaan max 80km/h alueilla, suuremmilla nopeuksilla sikakiikku vaappuu niin ettei kaista riitä.
Skeidalla ohittaminen
Usein.todettu
12159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onko se sun ruosteinen takavetoinen rotanloukku vielä liikenteessä?
Kyllä se on, siitä juuri pääsit ohi kun ajoin 73km/h. Skeidasi kyllä vaappui melko tavalla, ihan kuin vaappu-viehe.
Varo vaan, ettei se loukkusi laukea. Jäät loukkuun kuin rotta.
Onneksi faktoja ei tarvitse perustella. Aloittaja on liikkeellä "hieman" heikoin eväin, mutta ei mitään, näillä mennään!
Kyllä se on Tojo, joka ei kulje metriäkään suoraan ja karkaa viereiselle kaistalle, jos ei koko ajan vahdi. Vaikea sellaista on ohittaa, kun ei tiedä kummalle puolelle se karkaa.
Skoda on todettu lukuisissa testeissä a vertailussa luokkansa johtajaksi ajo-ominaisuuksiansa osalta.
Taitaa Kyykman vääntää muunneltua totuutta ja on ajellut vain Toyotalla joka tosiaankin vaeltelee ihan testatusti.
Kylläpäs skeidasimot otti herneksen klyyvariin kun totuus sikakiikusta taas tuotiin julki.
Terot ajavat pappakiikuilla mutta onneksi hiljaa.
Tarkoitit varmaankin faktaa Skodasta?
Aloittaja on oikeassa. Vaappumisen lisäksi, tehot ja vääntö riittää vain 0...100 km/h kiihdytyksiin skeida kippanoissa. Tehokkaat premium autot menevät ohi niin että viuhuna kuuluu sivuilta, takaa ja edestä, kun nopeutta on 100 km/h. Jääväthän nuo jälkeen Saksan autobahnoilla, nopeinta vasemmanpuoleista kaistaa ei aja yhtään skeidasta.
Ne ajavat kiltisti korkeintaan toista kaistaa vasemmalta lukien. Premiumit viilettää ohi 200 km/h ja yli nopeuksilla. Siihen jos skeidakippana kääkkineen tulee eteen, pelti kolisee, kun skeida ei ehdi pois tieltä.
On se ikävää ettei aloittajalla ole varaa parempaan, vaikka kaikella tuolla valituksella olisi jo saanut jostain lehdestä kirjoituspalkkioina rahat muuhunkin merkkiin... ;-(
Kyllä sitä pitää jollain tapaa antaa skeidalla ajavallekin ylpeydenaihetta, päästää ohi vaikka ajamalla "alinopeutta", mutta ainoastaan alle 80km/h alueilla, muutoin se ei ole mahdollista.