Skeidalla ohittaminen

Onnistuu ainoastaan max 80km/h alueilla, suuremmilla nopeuksilla sikakiikku vaappuu niin ettei kaista riitä.
12159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onko se sun ruosteinen takavetoinen rotanloukku vielä liikenteessä?

Äänestä
  • Kyllä se on, siitä juuri pääsit ohi kun ajoin 73km/h. Skeidasi kyllä vaappui melko tavalla, ihan kuin vaappu-viehe.

    Äänestä

  • Usein.todettu kirjoitti:

    Kyllä se on, siitä juuri pääsit ohi kun ajoin 73km/h. Skeidasi kyllä vaappui melko tavalla, ihan kuin vaappu-viehe.

    Varo vaan, ettei se loukkusi laukea. Jäät loukkuun kuin rotta.

    Äänestä

Onneksi faktoja ei tarvitse perustella. Aloittaja on liikkeellä "hieman" heikoin eväin, mutta ei mitään, näillä mennään!

Äänestä

Kyllä se on Tojo, joka ei kulje metriäkään suoraan ja karkaa viereiselle kaistalle, jos ei koko ajan vahdi. Vaikea sellaista on ohittaa, kun ei tiedä kummalle puolelle se karkaa.

Äänestä

Skoda on todettu lukuisissa testeissä a vertailussa luokkansa johtajaksi ajo-ominaisuuksiansa osalta.
Taitaa Kyykman vääntää muunneltua totuutta ja on ajellut vain Toyotalla joka tosiaankin vaeltelee ihan testatusti.

Äänestä

Kylläpäs skeidasimot otti herneksen klyyvariin kun totuus sikakiikusta taas tuotiin julki.

Äänestä
  • Terot ajavat pappakiikuilla mutta onneksi hiljaa.

    Äänestä

  • Tarkoitit varmaankin faktaa Skodasta?

    Äänestä

Aloittaja on oikeassa. Vaappumisen lisäksi, tehot ja vääntö riittää vain 0...100 km/h kiihdytyksiin skeida kippanoissa. Tehokkaat premium autot menevät ohi niin että viuhuna kuuluu sivuilta, takaa ja edestä, kun nopeutta on 100 km/h. Jääväthän nuo jälkeen Saksan autobahnoilla, nopeinta vasemmanpuoleista kaistaa ei aja yhtään skeidasta.

Ne ajavat kiltisti korkeintaan toista kaistaa vasemmalta lukien. Premiumit viilettää ohi 200 km/h ja yli nopeuksilla. Siihen jos skeidakippana kääkkineen tulee eteen, pelti kolisee, kun skeida ei ehdi pois tieltä.

Äänestä

On se ikävää ettei aloittajalla ole varaa parempaan, vaikka kaikella tuolla valituksella olisi jo saanut jostain lehdestä kirjoituspalkkioina rahat muuhunkin merkkiin... ;-(

Äänestä

Kyllä sitä pitää jollain tapaa antaa skeidalla ajavallekin ylpeydenaihetta, päästää ohi vaikka ajamalla "alinopeutta", mutta ainoastaan alle 80km/h alueilla, muutoin se ei ole mahdollista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Usein.todettu kirjoitti:

Onnistuu ainoastaan max 80km/h alueilla, suuremmilla nopeuksilla sikakiikku vaappuu niin ettei kaista riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu