Yhteisölle ja yksityisillekkin ihmisille raakuutta voi harrastaa laki kikkailuilla! Kervinen käyttää taitojaan rahan lypsämiseen! En syytä Kervistä mistään, tuliko selväksi, mutta yhteiskunta maksaa. Ja yksityiset maksavat. Onkos kukaan tutkinut painostusmahdollisuutta? Jos vaikka painostaa uhkailemalla haasteilla ja saa sillä rahaa niin eikös ole laki kikkailua? Ei pitäis olla näin että yksi ja sama ahnehtii itselleen jättimäisiä korvauksia laki kikkailuilla kyseenalaisin keinoin!
Kervinen lypsää rahaa!
KukaPuolustaaMaksajia
14154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kateelisen juttuja. Ei se ole painostusta jos sanoo vaikka että nyt hoidat asiasi tai sitten menemme virallista tietä ja se ei ole uhkailua, vaan sitten mennään. Se on henkilön etua ajatellen tehty ettei joutuisi niin paljoa maksamaan ja helpommallakin pääsee muutenkin. Kuka taas hoitaa asiansa siihen malliin ei ole Kervisen vika. Onko taas narssu asialla sekoittamassa? En miä mut muut motolla.
Järkevä ihminen myöntää vahingonteon välttääkseen käräjiä.
Kervinen on hyvä henkilö siinä kun kertoo että jos asiaa ei muuten hoideta niin sitten käräjille, eli antaa mahdollisuuden vasta pelurille mitä moni ei tee. Narssu löisi siinä kohtaa kuin vierasta sikaa ja ei antaisi mitään mahdollisuutta ja yrittäisi kuutta tonnia vielä saada korvauksia.
Kervinen ei olisi saanut jättimäisiä 200.000 korvausta yhteensä jos olisi toiminut Muhoksen opeilla nyrkkiä pöytään systeemillä. Kun käytti järkeä ja antoi vastapuolille sovinnon kättä, niin tulos on huippua.. Ja mikä parasta kukaan ei enää saa Kerviseltä pois onnistumisia. Kervistä kunnioitetaan monissa piireissä kun on osannut ilman nyrkkiuhoamista hoitaa asioita.
Hei, lakikikkailu on yhdyssana. Opettele.
Narssu se on paras huomauttelija oikein kirjoituksessa. Itse tekee virheitä koko ajan ja on pokkaa ja kanttia huomautella toisille, on TÄYDELLINEN kaikessa.
Kervinen ei tee sitä kuin narssu. Kervisellä se on todellista asiaa jos häntä vastaan joku on eri mieltä ja kuten tiedämme kaupunki maksoi mm. 50 000 tuhatta euroa Kerviselle.
Narssu on aivan eri maata. Perusteettomilla rikos ilmoituksilla pyrkii saamaan kuusi tuhatta kerralla korvausta tai muulla jutulla ja kun itse joutuu vastaamaan oikeuteen luistaa siitä valheella niin kuin kävi ja ilmoitti valheen hovioikeudelle että ei voi tulla oikeus paikalle kun on Eestissä työ komennuksella, joka oli keksitty juttu. Toisessa kohtaa vaatii kuutta tuhatta vaikka menetetystä työkeikasta minkä sotki joku juttu ja tullut tappio on saatava korvauksena kuusi tuhatta. Kaikki sattuu ihmeellisestä syystä samaan aikaan?
Kervinen lypsää munaaa.
Kun Narsisti ei saa edes yhtä 6 tonnin korvausta mistään asiasta, niin kyllähän sitä pitää Kervistä trollata. Varmaan Jartsua vituttaa enemmän kuin pientä oravaa.
Joo ei saa kuutta tonnia kasaan vilungillakaan ja toinen ottaa 200 000 rehellisesti. On siinä tyypeillä eroa. Mitään saamaton vain länkyttää täällä ja vittuilee kaikille.
Katkeruus Kerviselle ei tuo narsulle menestystä.
Ei ollut Jarssulla Sisua puolustaa yksilön oikeutta kuin silmän lumeeksi.
Kovuus oli heikkoutta. Katalasti Jarssu potki Asko Kervistä munille kaksnaamaisesti hämäten. Ensin näytteli jotakin oikeuden mukaista mutta olikin pahin Kervisen asioiden poliittinen sotkija.
Kervinen ei ole saanut kuin yhden korvauksen ja sekin varmaan menee ulosottoon ja sossusta ei enää kerviselle rahaa heru.
Kaupunginjohtaja Lindelöfille korkeat arvosanat
Kaupunginjohtaja Henry Lindelöf sai korkeat arvosanat viimeikaisista tiedoista, joissa kaupunginjohtaja osoittautui sanansa mittaiseksi kertoessaan luottamusmiehille ettei hän ollutkaan sotkeutunut Asko Kervistä koskevaan poliisiasiaan murhajutussa millään tavalla.
Luottamusmiehet yli puoluerajojen kunnioittavat Henry Lindelöfin rehellistä vastausta.
Asko Kerviselle tullaan antamaan asiassa tarvittavat todistajalausunnot, jotta välttyisimme isoilta oikeusprosesseilta rikospoliisin kirjaamien väärien tietojen johdosta.