Miksi tämä palsta on perustettu?

y.a-1

Miksi tämä palsta on perustettu ja kenen ehdotuksesta, pyynnöstä tai vaatimuksesta?

Mikä on palstan sheriffin maailmankatsomus ja suhtautuminen palstan aiheisiin?

11

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletat, että paikalla on asian ratkaissut?

    • Otaksumani on, että kun ihan historiallisesti tunnetaan uskontojen ja uskomusten kategoriaan kuuluvan tämmöinen ilmiö kuin kreationismi, niin sillekin on sitten osoitettu oma keskustelualueensa. Mihin asti historiassa pitäisi vedota tässä? Kreationismi on jotain laveammasta tulkinnastaan luomisuskona suppeampaan olemukseensa "luomisoppina" ja "luomistieteenä" jne. Tämä kaikki liittyy uskontojen ja uskomusten laajaan kirjoon joka tapauksessa.

    • Baal loi tämän palstan osoittaakseen miten sekaisin Jahvekulttilaiset ovat.

    • "Mikä on palstan sheriffin maailmankatsomus ja suhtautuminen palstan aiheisiin?"

      Olen seurannut sinun häpeämätöntä valehtelua jo useita viikkoja. Olemme jäljilläsi, vaikka yrität peitellä jälkiäsi multinikkeilyllä.

      • Euroopan neuvosto on kokenut kreationismin uhaksi länsimaiselle demokratialle ja ihmisoikeuksille ja on tehnyt asiasta jopa virallisen päätöksen, jonka mukaan kreationismin älykkään suunnittelun pseudotieteellisyyttä vastaan pitää taistella.

        Näillä liikkeillä on yhteyksiä uskonnolliseen äärioikeistoon ja tavoitteena palauttaa yhteiskunta keskiaikaiseen teokratiaan, sortoon, epätasa-arvoon ja uskonnolliseen diktatuuriin. Tällä palstalla säännöllisesti jatkamasi häpeämatön valehtelu tukee tätä äärioikeistolaista agendaa ja voidaan väittää, että välillisesti olet terrorismia tukeva valehtelija tai hyödyllinen idiootti.


    • kreatornism

      Tämä on perustettu siksi että ihmiset oppisivat kreationismista ja ottaisivat sydämeensä totuuden Jumalasta ja Jeesuksestamuiden valheiden sijaan. Jumalan lähetystyötä.

    • kreationismi_on_sairaus

      Tämä palsta on perustettu foorumiksi, jolla esitellään kreationistien epärehellisyyttä ja valehtelua sekä sitä miten absurdia huuhaata ja pseudotieteellistä paskanjauhantaa kreationismi.

      Huvittavaa on se, kuinka avaajan kaltaiset jeesuksenmorsiammet hoitavat antaumuksella sekä vaivojaan ja moraalittomuuksiaan säästämättä mainitsemani esittelyn.

    • Kauankohantämäontäällä

      Tällä palstalla sheriffi taistelee evoluutioteorian puolesta haluten estää järkevien evoluutionvastaisten kommenttien viipymisen täällä, sillä häntä näyttää pännivän se että täällä on muutama älykäs kretu joka saa evoille kurat pöksyihin älykkäillä loogisilla ja reaalimaailmassa ja reaalitieteessä tiukasti pysyttelevillä evoluutioteorian kaatavilla kysymyksillä, kuten tuo joka kysyi että minne katosivat luonnosta ja fossiilistosta kuin tuhka tuuleen, ikäänkuin niitä ei olisi koskaan ollutkaan olemassa, nuo lukemattomat apinaihmislajit joita aiemmin etsittiin kiivaasti niitä mistään löytämättä, haluten ilmeisesti evomoraalipropagandalla jostain syystä pitää yllä avomoraaliin kuuluvia täysin tieteenvastaisia uskomuksia homouden luonnollisuudesta ja vapaasta aborttilsista ja sallivaisesta asennoitumisesta kakenlaista seksuaalista moraalittomuutta kohtaan.

      Raamatun lukeneena tulee väkisinkin mieleen täällä usein mainitut Kanaanin maiden jumaluudet jotka suosivat lapsiuhreja ja mies-ja naispuolista temppeliprostituutiota osana uskontoaan, juuri kuten tekee meidän kansankirkkomme tänään. Ei se sitä ennen tehnyt, joten olisikohan tässä käynyt niin että kanaanilaisyen muinainen Moloc jumaluus on herännyt henkiin pompottamaan kirkkoamme ja kansaamme?

      • Lopeta valehtelu, taantumuksellinen kreationisti terroristi.


      • Jyri, älä viitsi. Sinulle on vastattu useita kertoja kysymykseesi. Etkö kykene enää lainkaan vastaanottamaan uutta tietoa, vai valehteletko tahallasi?
        Australopihecus fossiileja on löydetty kahdeksasta eri lajista, joista viimeinen kuoli sukupuuttoon n. 2 miljoonaa vuotta sitten. Ei siis lukemattomia eri lajeja, mutta useita kuitenkin.
        Mitä homoseksuaalisuuden luonnollisuuteen tulee, niin jos se on luonnotonta, niin luonto ite on luonnoton. Homoseksuaalista käyttäytymistä on havaittu n. 1500 eri eläinlajilla.
        Pedofiliaa eläimet eivät sen sijaan harrasta lainkaan. Siihen tarvitaan Jumalan kuva ihminen ja useimmiten fundamentalistisen seksuaalikielteisen uskonnollisuuden tuhoama moraali.


      • RichardLeakey
        agnoskepo kirjoitti:

        Jyri, älä viitsi. Sinulle on vastattu useita kertoja kysymykseesi. Etkö kykene enää lainkaan vastaanottamaan uutta tietoa, vai valehteletko tahallasi?
        Australopihecus fossiileja on löydetty kahdeksasta eri lajista, joista viimeinen kuoli sukupuuttoon n. 2 miljoonaa vuotta sitten. Ei siis lukemattomia eri lajeja, mutta useita kuitenkin.
        Mitä homoseksuaalisuuden luonnollisuuteen tulee, niin jos se on luonnotonta, niin luonto ite on luonnoton. Homoseksuaalista käyttäytymistä on havaittu n. 1500 eri eläinlajilla.
        Pedofiliaa eläimet eivät sen sijaan harrasta lainkaan. Siihen tarvitaan Jumalan kuva ihminen ja useimmiten fundamentalistisen seksuaalikielteisen uskonnollisuuden tuhoama moraali.

        Tyhmä. Virallinen tiede ei laske tänä päivänä austrslopithecusta ihmisen esivanhemmaksi sillä ihminen ei ole evoluutioteorian mukaan periytynyt marakatista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      316
      7619
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      57
      4007
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3458
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3201
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2874
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2708
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      53
      2551
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      68
      2336
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      77
      2137
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      101
      1983
    Aihe