https://yle.fi/uutiset/3-9736160
Suorastaan huvittaa, kun päämediamme on huolissaan Puolan oikeusjärjestelmästä! ja kuinka siellä nyt ihan valtaeliitti kontroloi oikeuslaitosta? ;-)
Niinhän tapahtuu ja on aina tapahtunut kaikissa maissa kaikkina aikoina. Myös näissä nykyajan näennäisdemokratioissa.
Valtaeliitit kontroloivat myös mediaa, poliisilaitosta ja armeijaa. Ei kait tarvitse sanoa syytä siihen?
Valtamedia vain hurskastelee, jotta kansalaiset uskoisivat elävänsä ihan aidossa ja oikeassa kansanvallassa.
Valtaeliitit ja oikeuslaitokset!
4
110
Vastaukset
- karu_totuus
Demokratia on maailman kaikkien aikojen suurin huijaus!
Mitään todellista demokratiaa ei ole koskaan ollutkaan eikä siihen edes ole pyrittykään. - GoogleKoivistonKonklaavi
Puolassa vielä harjoittelijoita. Suomi: Koiviston konklaavit 1992 ja Halosen tekemä 70 vuoden salauspäätös Koiviston konklaavien dokumenteista 2002.
Sellaista on tosiaan tapahtunut monessa maassa. Nyt on kuitenkin kyseessä EU:n maa. Kyseinen maa on saanut erityisen runsaasti taloudellista tukea yhteisöltä. Sitä vastaan sen pitäisi osata käyttäytyä kuin oikeusvaltio.
- tiedotan
EU on ITSE pelkkä pienen valtaeliitin hanke. Mitään oikeusvaltiota ei ole olemassakaan. On vain valtaeliitin oikeusvaltio. Maailmassa ei ole muita kratioita kuin elitokratioita. Piste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257513Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66040Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1005642Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa665285Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943