VW ei maailman suurin vaan Kiinan suurin

Uutiset kertoo että Kiinan myynti ja valmistus on puolet konsernin myynnistä.

Onko niissä siellä edes VW tekniikkaa niissä autoissa vaan logo keulassa Kiinalaisessa autossa?
9163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kiinan suurimpana olo on aika iso askel maailman suurimpana olemiseen. Juuri siksi VW valtasi viimevuonna piikkipaikan maailmasa ja tänävuonna sama sija säilyy ja etumatka tojoon kasvaa.

Äänestä
  • siellä lienee VW takuu on kia takuu?
    Muuten olis sota kun Kiinalaiset tarkkoja mitä ostaa..

    Äänestä

  • eikestäkäyttöäVWskoda kirjoitti:

    siellä lienee VW takuu on kia takuu?
    Muuten olis sota kun Kiinalaiset tarkkoja mitä ostaa..

    Tarkkoja ovat kiinalaiset niinkuin saksalaisetkin. Siksi VW hallitsee noita markkinoita. Laatutietoisen ihmisen valinta. Tojo pärjää amerikassa myymällä keskitasoista bulkkikamaa.

    Äänestä


  • Taitaa Ossssssi repiä taas näitä visioitaan täysin omasta päästä ja vanhoista artikkeleista täysin päin mäntyä.

    Se ei sinänäsä ole mitään uutta vaan pikemminkin takuuvarmaa Osssssia. Oma todellisuus on varmaan kiva asia.

    Äänestä


Perustin Kiinaan hibausautoliikkeen. Kannattaa hyvin.

Äänestä

Eururu on oikeassa. Mitä väliä kuka on suurin. Joskus tojo, joskus vw. Trollit on ainoita ,joille se jotakin merkitsee. Fanaattisuus ajaa, vaikka jonkun toisen peräreikää nuolemaan , jos tarvetta on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kiinapetosonkomyynti kirjoitti:

Uutiset kertoo että Kiinan myynti ja valmistus on puolet konsernin myynnistä.

Onko niissä siellä edes VW tekniikkaa niissä autoissa vaan logo keulassa Kiinalaisessa autossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu