Absoluuttinen tyhjyys on fakta

Nyt on löytynyt havaintoon perustuva todistus että absoluuttista tyhjyyttä voi olla ja sitä löytyy jopa yllättävän läheltä. Tämä on suuri tieteellinen läpimurto. No, mistäkö sitä absoluuttista tyhjyyttä sitten löytyy? Jyrin päästä! Sieltä missä muilla on normaalisti aivot, sillä jyrin kaltainen idiotia ei ole muuten selitettävissä...
6305
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikö edes kvanttifluktuaatiota? Eikö niin täydellinen autius olisi luonnonlakien vastaista?

Äänestä
  • Periaatteessa kyllä, mutta jyrin tapauksessa vain täydellinen tyhjyys selittää.

    Äänestä

Yksi mahdollinen selitys:

Mahdollinen selitys on jyrin päässä oleva mustan aukon kaltainen singulariteetti johon jyrin kaikki fiksut ajatukset ovat imeytyneet tämän universumin tavoittamattomiin. Typerät ajatukset ovat ovat jääneet pyörimään tämän singulariteetin tapahtumahorisonttiin ennen lopullista imeytymistään myös sinne singulariteettiin.

Singulariteetista ei voi tehdä suoria havaintoa mutta tapahtumahorisontissa pyörivät typerät ajatukset on havaittavissa helpostikin sillä ne näkyvät ns. kehäpäätelminä ja niiden laadusta ja määrästä pystyy välillisesti päättelemään myös itse singulariteetin olemassaolon.

Selityksen heikkoutena on se että sen mukaan jyrillä olisi alunperin ollut myös järkeviä ajatuksia.

Mahdollisuuksien rajoissa on kuitenkin myös sellainen vaihtoehto että singulariteetti olisikin muodostunut pelkästään typeristä ajatuksista. Kevyempinä niitä on kuitenkin täytynyt olla aivan tuhoton määrä.

Äänestä

Olet oikeassa Jyri. Ottamatta kantaa evoluution puolesta tai sitä vastaan voin kuitenkin todeta sen että menettäisin itsekunnioitukseni miehenä jos alkaisin toitottaa homoutta luonnollisena ja hyväksyttävänä asiana.

Tästä tulikin sitten mieleeni se ajatus joka hohkaa tämän palstan evolutionistien kommenteista joita luen ensi kertaa.
Tänne lienee jostain syystä pesiytynyt evolutionistien homohaarake, sillä ei tuolla muualla evolutionistit näin kovasti ja suorastaan intensiivisesti puolusta homoutta haluttavana ja jopa tavoiteltavana omonaisuutena kuten mm. Dr.House ja bg-ope ja muutama muu tekevät.

Äänestä
  • Kreationismi ja homous painivat samassa sarjassa. Molemmat ovat normaali ihmiselle vieraita juttuja, jopa hiukan käsittämättömiä mutta jos aikuiset ihmiset haluavat vapaaehtoisesti niitä puuhastella samanhenkisessä seurassa ja pitävät asian omassa porukassaan niin mitäpä se muille kuuluu. Kyllä niitä ihmisellä voisi olla pahempiakin harrastuksia kuin fundamentalismi tai homostelu.

    Itseä ei kumpikaan kiinnosta eikä tule kiinnostamaankaan.

    Äänestä

Älä yritä.
Evoluutio on selvästi todistettu ajallisesti havaituksi juuri siinä että jossain elämänvaiheessa heteromiehet muuttuvat yllättäen homoiksi .
Tämä on reaalimaailmaa ja mitä selkein todiste toimivasta evoluutiosta.

Työtoveristani Molocista tuli homo aikuisena kahden lapsen isänä, joten ei ihme että hänelle eboluutio on todellisuutta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


DRHouse kirjoitti:

Nyt on löytynyt havaintoon perustuva todistus että absoluuttista tyhjyyttä voi olla ja sitä löytyy jopa yllättävän läheltä. Tämä on suuri tieteellinen läpimurto. No, mistäkö sitä absoluuttista tyhjyyttä sitten löytyy? Jyrin päästä! Sieltä missä muilla on normaalisti aivot, sillä jyrin kaltainen idiotia ei ole muuten selitettävissä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu