Onkohan mistään löydettävissä vanhoja ehkäpä ihan alusta asti olevia lottonumeroita?
Mielellään ilman maksua.
Vanhat lottonumerot
9
7288
Vastaukset
- lottto
Veikkauksen sivulta.
https://www.veikkaus.fi/fi/tulokset#!/tarkennettu-haku/lotto - vinoutunutJakauma
Ei kai Veikkauksen sivuilla kuitenkaan ihan alusta asti, eli vuodesta 1971 lähtien, voittorivejä ole...
Milloinkahan viimeksi on yli miljoonan euron potti osunut Tampereen pohjoispuolelle yksittäiselle pelaajalle? Turku, rannikko, pk seutu, Lahti, Tampere ja lähikunnat. Sinne menee jättipotit. Pohjoisempaan Suomeen porukkavoitot ja alavoitot alle 500 000 ja päävoitot alle miljoona.- tumc
Eniten voittoja osuu sinne missä on eniten väkeä eli pelataan eniten;)
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/368202-katso-asuuko-naapurissasi-lottomiljonaari-naissa-275-kunnassa-on-joskus-voitettu - rehtiyttäpeliin
tumc kirjoitti:
Eniten voittoja osuu sinne missä on eniten väkeä eli pelataan eniten;)
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/368202-katso-asuuko-naapurissasi-lottomiljonaari-naissa-275-kunnassa-on-joskus-voitettuVäkilukuun vetoaminen ei selitä asiaa: Haminassa, Tammisaaressa, Paraisilla,Parkanossa jne on vähemmän asukkaita kun Joensuussa, Kuopiossa, Varkaudessa ja Iisalmessa.
Peli -into ei ole pohjoisessa myöskään pienempi.
- VoitotonLuuseri
Hesarin sivulla oli muistaakseni joskus sellainen, jossa saattoi katsoa olisiko omalla rivillä koskaan voittanut. Tosin arvottuja voittonumeroita on ollut joskus eri määrä kuin nykyisin.
- Anonyymi
mistä löytyy v. 2016 lotto numerot
- Anonyymi
😶😄😁😆😅🤣😂
- Anonyymi
Silmä käteen 💰
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310308Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-739867Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056859Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2145302- 1735009
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1634182- 822691
- 1702651
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662491- 592321