Kyllästyin työttömyyteen ja rupesin yrittäjäksi, ja hyvin menee. Palkkaan huippu osaajia "pitkäaikais työttömiä". puoleksi vuodeksi kerrallaan 41.20mk/h,yhteiskunnan varoilla, ja sen jälkeen potkaisen pihalle ja otan uudet tilalle.Teetän vajaata päivää niin säästyn pekkasten maksamiselta.Kyllä tämä maa suosii yrittäjiä,suosittelen lämpimästi.
Hyvin menee
Yrittäjä
9215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
et kuulosta oikealta yrittäjältä...taidat vaan olla katkeroitunut duunari...kommari...
Et usko vai??Kokeile, tämä on kultakaivos.Talvet makailen karibialla, ja poika hoitaa yritystä,pimeästi tietenkin.
Tunnen kanssa yhden (pimeän) yrittäjän, jolla meni kutakuinkin hyvin aina siihen asti, kunnes yritystoiminta paisui liian paksuksi. Ukko jäi kiinni puuhistaan ja menetti kaiken...hirveät laskut niskaan yms. yms.
Tuon yrityksen työntekijät saivat kukin 20 % korotuksen veroihinsa yms.
Aika riskialtista puuhaa, jos pimeästi tekee.
Tämä on aivan laillista hommaa, suomi antaa siihen mahdollisuuden.
Tuo on, vaan muistuttaa kommunismia. Sielläkin valtio maksoi palkan. Tuo tuntipalkka taitaa olla aika liki jenkkilän minimipalkkaa, elikä duunarin pilkkaamista.
hmm...nyt on talvi. Karibialtako kirjoittelet? Olet vienyt
skandinaavisen näppiksen mennessäsi:)
tottahan toki omistan kannettavan.
Mihin kannettavassa sijoitetaan GSM -puhelimeen liitettävä
PCMCIA -kortti? Kauanko näiden sivujen latautuminen kestää
GSM:n kautta? Vai onko hotellissasi kenties kiinteä yhteys?
No jaa minulla on koneessa sisäinen 56 kb/s 3-nopeuksinen,V.90-yhteen sopiva kaikkialla maailmassa toimiva modeemi.Siihen rj-11:ta minä sen kännykän olen liittänyt. Ei lataudu kovinkaan nopeasti nämä sivut--vaan mitä näitä kyselet, mene niille tarkoitetuille sivuille.Lähdenkin tästä uimaan,moi.