Suomen media ja päättäjät ovat veikanneet , että Trump joutuu eroamaan virastaan Venäjä kytkösten takia . Kukaan ei ole vielä kertonut miten Venäjä on vaikuttanut vaalien lopputulokseen , mutta siitä huolimatta vaaditaan Trumpin eroa . Myös Suomessa manipuloidaan ihmisiä Trumpin petturuuteen . Kekkonen tilasi Neuvostoliitosta nootin , varmistaakseen valintansa presidentiksi . Eli Neuvostoliitto vaikutti suoraan ja todistetusti Suomen presidentin vaaleihin.Kekkonen oli pääarkkitehti . Nyt nämä Suomettuneet "väyryset ym." syyttävät Trumpia petturuudesta vaaleissa . Eiköhän Suomalaisten pitäisi historian valossa pitää TURPANSA KIINNI ! Suomi on suomettunut , ja todella ryssittynyt vielä tänäkin päivänä !
Kekkonen petturi ?
5
159
Vastaukset
- justniii
Pitää täysin paikkaansa . Tuollaisten tekojen ja ryssän keimailuista olisi kuulunut valtakunnan oikeuteen maanpetturuudesta.
- isompi.aattelia
Tiettävästi vain Tavja Halonen on vaatinut Neuvostooliittoon liittymistä.
Sinun kannattaisi esittää toivomuksesi Väyryselle sekä Trumpia syyttäneille medioille ja päättäjille sähköpostitse suoraan.
Asiahan on hyvin yksinkertainen. Trumpin ajama protektionistinen ja nationalistinen politiikka sataa suoraan Putinin laariin heikentäessään lännen yhtenäisyyttä.
- aattelia
Samaa protektionismia EU harrastaa. Kiinaa vastaan loutiin terästullit ja Saksalaisia aurinkokennoja tuettiin lisätulleilla Kiinalaisille kennoille .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944155
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.663413Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723054SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812529Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52336Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1992105Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302051- 41860
- 72768
- 52756