Jumala ei ole tämänpuoleinen

Bebebebe

Jumala on tuolla puolen, se tarkoittaa että toisessa ulottuvuudessa.

Siitä syystä Jumalaa on aivan turha etsiä materiaalisesta tiheydestä.

Jos ei ymmärrä että ulottuvuuksia voi olla ja on enemmän kuin meidän kolme, neljä tai viisi, on hyvin vaikea ymmärtää, miten Jumala voi olla olemassa.

Tosiasia on, ja tämän tiedekin voi todistaa, että ihmisen kyvyt ja aistit ovat äärimmäisen rajoitetut. Näemme vain hyvin rajoitetun osan todellisuudesta, kuuloaistimme on hyvin rajoitettu, samoin hajuaistimme ja kaikki muutkin aistimme. Mutta meissä on ”kuudeskin aisti”, yhteytemme tuonpuoleiseen.

Se on ihmisille käsittämätön. Ja kuitenkin se toimii.

Mitä paremmin opettelemme käyttämään ”kuudetta aistiamme”, sitä hienovaraisemmaksi pääsemme hengen tasolla siten että lopulta saamme puhtaan yhteyden Korkeimpaan Tietoisuuteen. Joka tunnetaan Jumalana.

4

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4d5d6d

      Jo 4D tai 5D tajuamista ja niiden kykyjen käyttöä porukka sanoisi jumalalliseksi, vaikka Korkein Totuus asuu semmoisissa sfääreissä minne ihmisen tajunta ei ole ehkä vielä astunut. Tämä maailma on vain äärimmäinen varjo todellisuudesta.

      • Hyvin sanottu.


    • uskonpohjatontyhmyys

      Ja miksihän minun pitäisi piitata jostakin, joka ei vaikuta samassa ulottuvuudessa kuin minä.

      Entiteetti joka on olemassa vain jossain toisessa ulottuvuudessa ei eroa millään tavalla olemattomasta entiteetistä. Ei mitään vaikutusta minun elämääni eikä minun tuntemaani ulottuvuuteen millään tavalla koskaan.

      Jokaisesta teidän huuhaahörhöjen typerästä viestistä näkyy niin selvästi mikä on se toinen "ulottuvuus" jossa teidän näkymättömät mielikuvituskaverinne mellastavat - sitä kutsutaan mielikuvitukseksi.

      Ja kun se teidän jumalanne tai "Korkeampi Tietoisuus" näyttää järjestään tuottavan vain ääliömäistä idioottimaisuutta ja jatkuvaa törkeää valehtelemista, niin eipä tosiaan vaikuta tippaakaan uskottavalta eikä tasan kiinnosta moinen ääliömäinen "Tietoisuus".

      Lapset joilla on näkymättömiä mielikuvitusystäviä ovat toki hellyyttäviä, mutta aikuiset ihmiset joilla on sellaisia ovat ainoastaan säälittäviä. Ja joskus olisi tosiaan syytä kasvaaa aikuiseksi ja oppia ymmärtämään, mikä on oikeasti totta ja mikä vain lapsellista satua.

    • Toki ihmisillä on olemassa se kuuluisa kuudes aisti. Kaikilla se ei vaan toimi yhtä herkästi kuin toisilla. Erityisesti uskovaisille on ominaista että ko. aisti on lähes toimintakelvoton ja aiheuttaa siten heille ainoastaan harha-aistimuksia. Aistin nimi on englanniksi "Bullshit detection"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      407
      5933
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      32
      2262
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      103
      2078
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1859
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      985
    6. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      983
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      59
      974
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      939
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      881
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      40
      855
    Aihe