Laajalla kuuluvusalueella soiva järkyttävän huono "paikallinen" on Radio Pooki! Ihan hirveitä biisejä soi ja toimittajat maneereihin kiinni jääneitä.
Esim. Toimittaja Pookista kysyy: "Odotatteko nyt sinne kesätapahtumaan paljon väkeä?" Sanokaapa, jääkö vastaajalle muuta vastattavaksi, kuin sen, minkä kuulija jo tietää!?
Tämä ei siis ole kuin yksi pieni esimerkki Pookin "journalistiikan ihmelapsien" käsittämättömistä kysymyksistä. Taso on siis Radio Pookissa tuota, puhumattakaan musiikista!
Tolkuttoman huono Pooki!
5
457
Vastaukset
- qweessww
Todella huono radio, jossa toimittajat, no, ovat luokattoman huonoja! Musiikki puolestaan on ehkä Pohjois -Euroopan junttimaisinta, joka on suunnattu niille, jotka eivät tiedä You tubesta mitään.
Kukaan ns. normaali ei voi kuunnella Pookista musiikkia, paitsi jos et halua kuunnella jenkkaa, humppaa ja humppaa, humppaa, hump... ja olet iätäsi huonosti koulutettu eläkeläinen 67-79 vuotias! - ÄsVeitsi
Vieläkö siellä pate hokee torostaita, kun ei osaa torstaita lausua?
- Uhkailija
Se joka ilmoittaa: Muita keinoja ei ole olemassakaan ja muutenkin lukee lakia kuuntelijoille on paras typeryyden harjoittaja, eikö työnantajalla ole selkärankaa laittaa miestä kuriin.
- MILJOONAKANAVAA
Vaihda kanavaa ja virttä samalla. Pooki vallankin loistava kanava ja juontajat tosi hauskoja.
- enriccessi
Kenestä on, kenestä ei. Kyllähän Pooki on ehkä yks kehnoimpia radioita, toimittajien tason ja musiikkinsa puolesta. Toimittajien kysymykset haastateltavilleen ovat oikeasti niin lapsellisia, että, moiseen pystyisivät ala-koululaisetkin paremmin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111426- 288102
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565904Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1644830- 164687
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai364345Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844213- 843497
- 803250
- 481751