Soini ei kelvannut Putinin pöytiin

Ei näkynyt 0,7% uuvattien mahtavaa ulkoministeriä Putinin kättelyjonoissa eikä juhlapöydissä. Mihin Suomi tarvitsee ulkoministeriä, joka ei kelpaa mihinkään merkittävään tilaisuuteen?
27459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Hih

Äänestä

Ei Venäjämollaaja tolloa lasketa!

Äänestä

Syksyn tullessa hallitus tulee kaatumaan ja irvokas näytelmä päättymään. Uuvateilla ei ole mitään kannatusta kansan parissa ja silti viisi ministeriä! Ei taida Soinokaan saada enää uutta hillotolppaa suurlähettiläänä. Miehen hieno poliittinen ura tuhoutui täydelliseen mahalaskuun ja nyt karvakorva on pelkkä hylkiö.

Äänestä

Eihän siellä ollut Lavrov, sehä ei olisi ollut protokollan mukaista jos Soini olisi osallitunut ko keskusteluihin!

Äänestä

Soini yrittää valemedioiden avulla mollata persuja, ja siinä menee Soinin viimeinenkin arvostus, jos sitä jollakin vielä on ollutkaan.

Äänestä

Voivoi, taas on PerSSuilla vaan uuvatit mielessä, keskittykään nyt välillä johonkin muuhun.

Äänestä

Tuntuu Soinillakin koko ajan olevan persut mielessä. Mahtava uuvattien ulkoministeri Soini keskittyi samana päivänä mollaamaan entisiä puoluetovereitaan, kun Sauli Niinistö ja Putin juhlivat Savonlinnassa. Katkeralta vaikuttavat nolla-pilkku-jotain Soinin puheet.

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201707282200291239_pi.shtml

Äänestä

Soini sotkee politiikkaan uskonnon ja henkilökohtaiset kysymykset, joita itse kannattaa. Jos puolueen puheenjohtaja ajaa vain omia näkemyksiään ja uskomuksiaan kuin käärmettä pyssyyn, niin eihän siitä hyvää seuraa. Ateistikin antaa tilaa erilaisille näkemyksille. Uskovaiset voivat uskoa mihin haluaa, kunhan eivät tule tyrkkyttämään mielipidettään yleisenä kantana.

Vaikka en kannata maailmanhalaajana toimimista, niin silti minä arvostan ihmisiä ihmisinä paljon enemmän kuin kiihkouskovaiset. Politiikasta pitäisi pitää uskonnot kokonaan erillään, niin silloin kunnioitettaisiin ihmisiä ihmisinä, ei uskomusten kautta.

Äänestä

Venäjä on natsivaltio, jonka kätteleminen on sikojen ruokintaa.

Äänestä
  • Putin ei sorru lännen kieroiluun, turhaan EU ja USA yrittää piirittää ja lisätä muka pakotteita.


    Sökresultat
    OMAN KANSAN ASIALLA - YouTube
    Video för OMAN KANSAN ASIALLA Taikaluukku▶ 9:02
    https://www.youtube.com/watch?v=J6erdzg18iA
    12 juni 2017 - Överfört av Taikaluukku
    OMAN KANSAN ASIALLA. Taikaluukku ... presidentti Vladimir Putin ei ole sortunut globalistien ...

    Äänestä

  • Venäjän fasistis-ortodoksinen kleptokratiaklikki on matkalla tiensä päähän.

    Dasvidanja!

    Äänestä

Aamulehti: Soini pitää persuja ihmisvastaisena.

Äänestä

Ei kai demokratia ja rehellisyys mitään ihmisvastaisuutta ole.

Äänestä

Kotiaresti Soinitollolle oikea paikka..

Äänestä

Putin vankilaan ja tukka pois silmiltä!

Äänestä
  • Baltian tollotiltu oksentaa..

    Äänestä

  • Tiltut asuvat Venäjällä paitsi jos ovat KGB:n Balttiaan ja Suomeen mamuttamia russosikanatseja.

    Äänestä

  • RussoSikaNatsi kirjoitti:

    Tiltut asuvat Venäjällä paitsi jos ovat KGB:n Balttiaan ja Suomeen mamuttamia russosikanatseja.

    Ne lääkeet muista ottaa ne lääkeet.

    Äänestä

Soini vaikuttaa olevan hallituksen rampa ankka?

Äänestä

Eihän sukujuhliinkaan kutsuta kaikkia. Hullu eno saa jäädä kotiin, kun muut juhlivat sivistyneesti.

Äänestä

Soini on ulkoministeri jolla ei enää ole mitään vaikutusvaltaa tai painoarvoa. Hän on vain liima joka pitää hallitusta pystyssä, hänen sanomisilla ei ole enää mitään arvoa.

Äänestä

Ei ne tarvinut kusitolppaa..

Äänestä

Olisihan+se+ollut+Putinia+kohtaan+melkoista+v...lua,+jos+Suomea+olisi+edustanut+ulkoministeri+0,7%+kannatuksella+ja+ilman+puoluetta.

Äänestä
  • Putin+kannatus+80%,+Soini++0,7%.+Kumpi+on+demokratian+irvikuva+?

    Äänestä

Soinin loikkarit hallituksessa edustaa tyypillistä suomalaista korruptiota. Tällainen peli ei oikein voi jatkua. Sen tietää myös Juha Sipilä.

Äänestä

Soini saa jo syksyllä kenkää hallituksesta, mikään nöyristely ei riitä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tosi-oudot-uuvatit kirjoitti:

Ei näkynyt 0,7% uuvattien mahtavaa ulkoministeriä Putinin kättelyjonoissa eikä juhlapöydissä. Mihin Suomi tarvitsee ulkoministeriä, joka ei kelpaa mihinkään merkittävään tilaisuuteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu